| nevermind_7666 a întrebat:

Am avut un contact sexual cu prietenul meu in perioada ovulatiei, dar ne-am protejat ca de obicei folosind prezervativul. Deja mi-a intarziat menstruatia 3 zile si sunt cam ingrijorata, mai ales ca nu prea ma dor sanii ca de obicei inainte de a-mi veni. Mentionez ca in ultima luna am tinut si o cura de slabire, ar putea fi asta o cauza pentru intarziere? Sau faptul ca ma gandesc intruna la asta si ma stresez? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Faptul ca te gandesti, si da-poate fi de vina si cura de slabire. Insarcinata nu ai cum sa fii, daca ati folosit prezervativ! Stai fara grija.

pa, pa.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atat stresul cat si cura de slabire pot contribui la intarzierea menstruatiei. Mai ales ca intarzierea este mica. Dar si sarcina trebuie luata in considerare, fiindca se stie ca nu exista metoda contraceptiva 100% sigura (pana si prezervativul, care este cea mai sigura metoda, are un oarecare procent de esecuri).

| Zenithf a răspuns:

Stresul, precum si o dieta severa, pot sa cauzeze intarzierea menstruatiei. In privinta dietei iti recomand sa intrii pe http://www.mypyramid.gov/
Dar daca ti-a dat Dumnezeu un bebe, atunci sa-l iubesti mult, si sa-I multumesti Lui pentru el.
http://www.avort.ro/
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_avort.htm
Domnul fie cu voi.

| Floreenofficial a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata. v-ati protejat.
da si cura de slabire poate cauza asta...probabil ai organismul slabit. sad

| BoBoLiNo92 a răspuns:

Pai... Nu se stie. Sunt 3 raspunsuri la chestia asta: 1 Prezervativul cand i`l cumperi cand i`l pui pe penis trebuie sa te uiti putin la el ca poate sa fie ciupit sau de la caldura se dilata si nu mai este bun. Trebuie sa stea pana in 40 de grade daca l-a mai tinut si in portofel si in caldura, probabil sa se fi dilatat. Si pe cutii scrie pana in 40 de grade sa stea. 2 Poti sa ai probleme medicale cu ovarele cu ceva sau esti racita jos si d`aia iti mai poate intarzia menstruatia si 3 poate sa fie si de la cura de slabire.

| Kikyo_2930 a răspuns:

Daca v-ati protejat sigur ca NU esti insarcinata.

Despre menstruatie daca e neregulata normal ca v-a intarzia deci nu te panica.

Despre sani nu stiu ce sa zic dar nu cred ca e ceva gravwinking.

| nevermind_7666 explică:

Tot nu mi-a venit. Cred ca maine dimineata o sa fac un test... straight face Ar fi chiar culmea sa fiu, cu toata protectia.

| nevermind_7666 explică:

Am facut un test care a iesit negativ si intre timp mi-a si venit (dupa 10 zile), dar e totul normal, de acum e "pe terminate". Multumesc tuturor celor care au raspuns. happy