| bbnnmm a întrebat:

Am descoperit o conversație pe telefonul iubitului cu unul dintre prietenii lui. Iubitul meu zicea așa: "(numele meu) nu e fotomodel să pici la picioarele ei". Prietenul lui avea însă altă părere și a zis: "Are stofă de fotomodel și să zic sincer e frumoasă". Iubitul meu a spus după: "Dar mă refer la felul ăla încât să îți pice ochii, să îți dorești să o ai". Sunt cu el de jumătate de an și mereu mi-a zis cât de mult m-a dorit de când m-a cunoscut și că sunt așa cum voia el și sunt tot ce și-a dorit vreodată. Motive să cred că nu mă iubește sau că nu mă vrea, nu îmi dă deoarece e mereu foarte grijuliu cu mine, e iubitor, îmi face complimente, e gelos dacă se dă altul la mine și chiar dacă vorbește alt băiat cu mine. Nu i-am zis încă de treaba asta că știu. Mă simt aiurea, parcă prietenul lui mă dorea mai mult decât o făcea el și parcă mă considera mai frumoasă decât o face el, fix el care trebuia să mă vadă cea mai frumoasă dintre toate și să aibă ochii numai pentru mine. Cum să îi spun că mă deranjează că a zis lucrurile ălea și ce să fac în continuare? Simt că mă minte când îmi spune că mă dorește pentru tot restul vieții și că cu mine își dorește să își facă o familie. L-am întrebat dacă e cu mine doar ca să nu fie singur sau e cu mine pentru că eu îi ofer iubire, dar a spus că nu, e cu mine pentru că mă iubește și sunt tot ceea ce și-a dorit. Nu mai înțeleg nimic. Nu știu nici ce să fac și ce să cred după vorbele ălea dintre el și prietenul lui.

Răspuns Câştigător
| Lare13M a răspuns:

@zoeyyy, e problema ei cum a dat de mesaje din moment ce au o relatie serioasa si de durata, e normal sa se uite prin mesajele lui.
MiniDeea, prietenii barbatilor cu iubite, chiar daca nu o spun, isi doresc o portita cat de mica de flirt cu iubitele acestora, mai ales daca esti frumoasa si ai calitati de apreciat. Asa ca nu conteaza ce spune prietenul lui. Sfat, daca obisnuiti sa aveti iesiri si sa vina si prietenii lui aranjeaza-te foarte bine la una din intalniri si in trateaza-l putin cu indiferenta, nu foarte mult pentru ca dupa vor aparea certuri, sigur prietenii lui se vor uita la tine, iar el va observa. Te va aprecia mai mult cand se va simti putin ignorat de tine happy aranjeaza-te mereu, fii eleganta, feminina, va invata sa te aprecieze mai mult cand va vedea ca e putin incoltit happy Sper sa te ajute!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lare13M):

"din moment ce au o relatie serioasa si de durata, e normal sa se uite prin mesajele lui"
De unde ai scos-o pe asta? Sunt mesajele lui, prietenii lui, conversațiile lui private.Ea nu e nici mama lui, nici dădaca lui.

| Pool77 a răspuns (pentru anonim_4396):

Shht, n-ai cu cine.

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eh o fi zis numa ca nu esti ca standardele alea de femeie frumoasa impusa de societate, stii si tu de ce vorbesc, dar asta nu inseamna ca nu te iubeste si ca nu te vede frumoasa in felul tau.

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i adeavraul si pune-l in fata mesajului scris de el, cerandu-i explicatii.
Nu-i sanatos sa stai langa un om care te minte in fata!

| LoveSleep a răspuns:

Învață să nu-i mai citești mesajele. Mai ales pe cele cu alte fete. Mereu o să găsești ceva care o să te enerveze, o să te facă geloasă sau o să-ți strice starea. E logic să se întâmple asta. Nu schimbă cu nimic faptul că tu îi citești mesajele, dacă vrea să te înșele o va face oricum.
Legat de ce vorbea cu prietenul lui, e o tâmpenie. "Dar mă refer la felul ăla încât să îți pice ochii, să îți dorești să o ai". Ce vrei mai mult de atât? A recunoscut că arati bine, dar nu atât de bine ca și Selena Gomez. De ce ești ofticată? Credeai că ești cea mai frumoasă din lume? Probabil că nici tu nu îl consideri un fotomodel, dar faptul că nu ai spus-o unei prietene nu îți dă dreptul să te oftici. Credeți la fel unul despre celălalt. Oricum ar fi, nu contează, se poartă ok cu tine, zici că te iubește, îi place cum arați (nu ii cad ochii în gură, după cum zice, dar îi place), ce mai vrei?
Tu probabil te consideri de un 8. Credeai că el te vede de 10, sau ce? Învață să nu te mai oftici pentru tâmpenii de genul. Gândește puțin cu capul ăla, știu, ești femeie și e greu, e mai simplu să te oftici și să crezi că nu te place și nu te iubește, dar gândește puțin, te rog. O să te ajute mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am descoperit o conversație pe telefonul iubitului"
Ai descoperit? În timp ce te jucai de-a Dora explorând mesajele lui personale?
Poate că nu ești atât de frumoasă pe cât te crezi și iubitul tău era sincer.El trebuie să te vadă cea mai frumoasă dintre toate? Nu.Te va vedea așa cum ești, dar în ochii lui va conta mai mult iubirea decât defectele tale fizice.Nu înseamnă că le va ignora și brusc te va considera perfectă.

| AnonImOO000 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Mare adevar, dar cred ca are dreptate, ea nu cotrobaia prin telefonul iubitului ei in timp ce el era la baie, s-a intamplat sa se nimereasca asa si a descoperit accidental o conversatie in telefonul lui despre ea, nu e ca si cum ar fi cotrobait o juma de ora prin conversatiile lui de pe toate retelele de socializare, nu fi si tu acum chiar asa de banuitoare, lucrurile astea sunt accidentale laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Pot fi accidentale, nu înseamnă că și sunt.
Dacă te iei după tipa de mai sus, nu e nicio problemă să ia rând toate conversațiile lui.

| AnonImOO000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am raspuns ironic. este clar ca este o prostie ce a facut si sunt de acord cu tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonImOO000):

"Ironia happy" laughing
Cine nu e?

| AnonImOO000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut sa spun ca ea chiar a cotrobait prin telefonul lui in ascuns si a gasit conversatiile personale, nu este nimic accidental aici, buna asta ''te jucai de-a Dora explorând mesajele lui personale?'' happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnonImOO000):

Știu.Și dacă nu erai ironic, tot îți arătam că am dreptate și tu nu.
Ce farmec are șahul dacă tu nu ești obișnuit să pierzi? sad

| bbnnmm explică (pentru AnonImOO000):

El mi-a dat contul și parola ca să intru oricând și să îl verific. Știe că intru și că mă uit la conversații.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bbnnmm):

Inseamna ca e un idiot. O relatie in care partenera are acces la cont e o relatie bolnava.