| anonim_4396 a întrebat:

Am doar o intrebarehappy. Cum as putea sa il uit pe fostul meu prieten? Mai tinem legatura dar asa mai rar, dar cand vorbim, vorbeste asa sec cu mine. arca i-ar fi scarba.straight face.sad. Ma doare si tot am sperat la el si asa. dar chiar cred ca nu mai are rost. Nu mai prea vorbeste cu mine si totusi ma doare pentru ca eu tin inca el.Sau dati`mi ceva sfaturi ca sa fiu cu el din nou. Ce i-as putea spune ca sa ne impacam, sau ce as putea face ca sa ne impacam. Ajutati-ma cu orice, nu conteaza daca e bine sau nu. Nu conteaza daca sfaturile voastre se refera cum sa il uit sau cum sa ma impac cu el... Nu conteaza am nevoie de sfaturile voastre. Credeti`ma ca m-am saturat.Nu mai stiu ce sa mai facbig grin

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Buna,pai daca spui ca iti vorbeste cam in scarba,poate sufera si de aceea se si poarta asa, poate incearca sa te uite si de aceea iti poate vorbi asa..Si eu trec acum printr-o situatie asemanatoare,si pe mine ma trateaza cu indiferenta fostul prieten, trece pe langa mine de parca nu ma cunoaste, de parca am fi 2 straini...si pe mine ma doare mult dar nu am ce sa fac,oricum stiu ca la mine numai exista nici o sansa sa ne impacam,sa speram ca la tine va mai fi una.
Este dureros ca numai vorbeste cu tine,ignorarea si indiferenta persoanei iubite doare enorm de mult. Poate te evita pentru ca inca mai tine la tine si nu vrea sa ti-o arate,stii ca baietii sunt orgoliosi,niciodata nu arata ceea ce simt,trebuie sa ne dam noi seama singure de lucrul acesta.
Daca vrei sa te impaci cu el ai putea sa ii spui sa va intalniti ca vrei sa vorbesti ceva si nu puteti vorbi pe mess,tel,s-au cand te mai intalnesti cu el sa ii spui ca vrei sa vorbesti ceva cu el, si ii spui ca tu ti la el si inca il mai iubesti si daca ar mai dori sa dea inca o sansa relatiei voastre,ii spui sa se gandeasca la tot ce ati trait,petrecut impreuna,daca renunta asa dintr-o data la tot la tot ce a-ti cladit impreuna,si ca fiecare sa o ia pe drumul lui.
Eu sper sa mai fie o sansa de impacare si sa te impaci cu elhappy
Daca raspunsul lui va fi unul negativ, sa nu fi trista, stiu ca o sa te doare si ca o sa iti fie greu dar trebuie sa mergi mai departe oricat de greu ti-ar fi si sa te gandesti mereu ca ziua de maine va fi mult mai buna decat cea de azihappy.
Baftakiss

| mihaelaa18 a răspuns:

Doara*

| JoshuaNNN a răspuns:

Buna! Imi pare rau sa aud ca te trateaza asa, dar eu cred ca s-a dus totul, cel putin din partea lui.Ce poti tu face e sa numai vorbesti cu el deloc, incearca sa gasesti pe altcineva care te poate face fericita asa cum meriti.
Nu merita sa speri aiurea, te vei rani mai mult, uita-l! De ce sa vorbesti cu el? Nu te ajuta sa uiti, ignora'l complet! Succes!

| Buleja_Iasmina_1994 a răspuns:

Salut,imi pare rau ca e asa cu tine dar ar trebui sa renunti la el fiindca e clar ca nu iti mai da nici o sansa de impacare.se vede dupa comportamentul lui.stiu ca e greu acum pentru moment dar il vei uita si vei gasi pe cineva care te va meritahappySucces!

| andreeaandreea123 a răspuns:

Te inteleg foarte bine, am aceeasi situatie ca tine. De la cine am cerut un sfat, mi-au spus, sa-l uit dar eu nu pot. Altii mi-au spus ca poate asa este bine, ca nu sunteti impreuna. Deci si eu ca tine astept sfaturile cu nerabdare. Sper sa fie totul bine, ce nu vei face mai departe principalul tu sa te simti bine.

| EvaTramell a răspuns:

Crede-tima ca am incercat foarte mult ca sa il uit dar nu mai stiu.
Totusi nu cred ca mai tine la mine.Alti imi zic sa nu ma las pentru ca totusi va fi ceva din nou dar nu stiu sad

| Gloria49 a răspuns:

Mai intai de ce v-ati despartit? Am trecut prin asta si la fel sunt si eu acum. Intre a-l uita sau a-l recuceri