| Anonim055555 a întrebat:

Buna, am facut dragoste neprotejat cu iubitul meu odata in perioada menstruatiei, ce poate insemna?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In urma unui sex intretinut in perioada zilelor de menstruatie, probabilitatea de a se putea forma o sarcina chiar si in cazul in care sperma este ejaculata in vagin este de 2-5% sau altfel spus apropiata de 0 (zero). Doar in cazul in care ai avea parte de un super ghinion incat chiar in acea perioada a ciclului sa se fi produs o dereglare hormonala majora/extrema, s-ar putea fiorma/produce o sarcina. Dar asa ceva, atat de neprevazut se produce in cazuri extrem de rare. In 95-97% din cazuri NU se intampla absolut nimic neplacut. Multa sanatate! big grin

| Anonim055555 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos de raspuns

| Emilian65 a răspuns:

Ca nu poti ramane gravida.