| anonim_4396 a întrebat:

Am făcut petting acum o luna si voiam sa stiu daca pot fi insarcinata? Am avut luna trecuta menstruatie de 4-5 zile si acum urmeaza sa am iar. Am doar o durere la sani si am impresia ca e burta mai tare

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau NU poate fi vorba de petting, fiindca conform ''reguli de aur'' a acestei activitati sexuale, este precizat cat se poate de precis ca in timpul pettingului poate fi practicata atat cunilitia cat si felatia, ori masturbarea ''pasaricii'', insa este interzisa cu desavarsire actul sexual real, introducerea penisului in vagin. Revenind la intrebarea ta, in cazul in care dupa acel act sexual (deci nu petting) de care ai amintit, s-a produc o menstruatie autentica care s-a desfasurat d.t.p.d.v. asemanator/similara cu menstruatiile anterioare si dupa terminarea ultimei menstruatii NU ai mai intretinut alte contacte sexuale neprotejate, se poate aprecia si afirma ca nu poate exista o sarcina instalata in uterul tau. Fiindca ciclul menstrual actual a ajuns in perioada ultimelor zile, se poate aprecia ca durerea care a aparut la nivelul sanilor reprezinta de fapt una dintre simptomele premenstruale care anunta pornirea menstruatiei in zilele urmnatoare. Multa sanatate!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut doar petting, cum mama naibii te gandesti ca poti fi insarcinata? Inseamna ca a intrat ghiolbanul in tine.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am citit pe internet ca se poate intampla din cauza lichidului preejaculator...

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Am citit pe internet ca se poate din cauza lichidului preejaculator...

| darrio2007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Petting nu inseamna penetrare. Doar nu ti-a turnat in vagin lichidul. Doar daca iti ajunge la ovul sunt ceva sanse.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de sani sunt semn premenstrual.
Burta mai tare - este strict legata de ceea ce mananci si cate gaze ai in burta, sau cat de incarcate sunt intestinele cu mancare. Mergi la toaleta si iesi afara, ca sa se inmoaie burta imediat.
Oricum, burta moale sau tare, nu a fost niciodata semn de sarcina!

Cat priveste "insarcinatul" ala se poate produce numai daca ai avut sex neprotejat, in vagin si doar in perioada fertila.

| Emilian65 a răspuns:

De la petting nu este posibil sa ramai gravida.