| Andrei224542 a întrebat:

Buna, am făcut sex cu iubita mea, am ejaculat in ea iar după aceea a luat Escapell (pastila de a doua zi), mai trebuie făcut ceva? Mai trebuie sa ii cumpăr încă o pilula și sa i-o dau in decurs de 12 ore?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ii mai da. Nici nu știi cât poate afecta pastila de a doua zi. Hormonal. Pentru ea.

| Andrei224542 explică (pentru darrio2007):

Știu ca o poate afecta, Dar rămâne însărcinată după ce am ejeculat in ea și după i-am dat pastila?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andrei224542):

Nu, daca a luat pastila la timp.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Inainte de a face sex trebuie sa cunosti anatomia omului si in special functiile de reproducere a femeiilor ca degeaba faci sex ejaculezi in ea si după o indopi ca pe o gîscă cu pastile, o sa o nenorocesti, pastilele acelea nu se iau ca pe bomboane nonstop, trebuie sa o consulte medicul ei ginecolog nu sa ia asa după ureche pilule.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar de prezervativ nu ai auzit pana acum?
De ce nu inveti sa-l folosesti?
Escapelle se poate lua 1 singura data in viata unei femei, fiindca poate declansa cancere!

Asa ca, pe viitor ori inveti sa folosesti prezrevativul, ori ramai cu frecatul labutei, ca nu-i nimeni nebun sa mai ia inca o pastila care o poate distruge hormnal sau ii provoaca un cancer ovarin ori mamar.

| VoidEternal a răspuns:

Se ia inca una doar daca a vomitat-o pe prima. Din câte mai știu și eu. Citește prospectul, că nu te dor ochii.

| ywar a răspuns:

Eu pe tine te-as bate pana te-ai c@ca pe tine, apoi te-as lega de un stalp si te-as lasa dezbracat zi si noapte vreo 10 zile. Meriti asta cu siguranta.

| iulia0514 a răspuns:

Nu,nu mai trebuie sa i-a nimic! Tura viitoare cumpărați prezervativ!