| ionescualina a întrebat:

Buna, am facut sex neprotejat si nu si-a dat drumul în mine. Pot ramane insarcinata?

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

În anumite condiții, da.

| ionescualina explică (pentru mihai69):

Ce condiții?

| mihai69 a răspuns (pentru ionescualina):

Cea mai importantă - să faci sex când ești în perioada fertilă. Pe urmă, partenerul să fi ejaculat cu foarte puțin timp înainte de partidă (sau să fi ejaculat afară și să reia actul imediat după) FĂRĂ să urineze. Rămân destui spermatozoizi pe uretră care se scurg apoi la tine în vagin.

| ionescualina explică (pentru mihai69):

Mi-a venit menstruatia pe 7 pe 11 s-a terminat si pe 15 am avut contactul sexual, dar nu si-a dat drumul in mine. Deci nu stiu daca am ramas?

| mihai69 a răspuns (pentru ionescualina):

Depinde de lungimea ciclului tău menstrual (dacă e unul regulat) și de cealaltă condiție despre care spuneam mai sus.
Probabil că nu - dar e bine să nu te mai joci cu focul! Dacă nu rămâi gravidă (chestie de care poți scăpa în cel mult 9 luni), riști totuși să iei vreo boală, iar unele încă NU au leac. Adică NU mai scapi...

| ionescualina explică (pentru mihai69):

Ciclul ma ține 6-7 zile

| ionescualina explică (pentru mihai69):

Inainte de contact el a facut pipi, am mai facut o data asa si nu am ramas gravida

| mihai69 a răspuns (pentru ionescualina):

Ciclu ar trebui să aibă cca 28 de zile. Tu mi-ai spus cât te ține scurgerea menstruală. Nu e tot aia.
Dacă a făcut pipi înainte de contact, nu e panică.

| sofisis a răspuns:

Dap.

| BIoody a răspuns:

Din moment ce ai intrebat daca "poti ramane" raspunsul nu poate fi altul decat DA.

| Antonies a răspuns:

Da