| Tikytak a întrebat:

Salut.am 16 ani si sunt clasa a X-a.Acum o saptamana m-am transferat la o alta scoala. Am intalnit o fata D si am simtit ca este dragoste la prima vedere.Ea se tot uita la mine in timpul orelor.Martia trecuta i-am cerut unei colege numarul lui D, mi l-a dat, iar a doua zi i-a zis lui D...In aceeasi zi am mers cu ea si inca o colega la cabinetul medical ca sa imi depun fisa medicala, si la un moment dat m-a intrebat de ce i-am luat numarul. Nu am stiut ce sa raspund happy. Totusi de atunci ne uitam unu la altu si ne zambeam, si am inceput sa vorbim seara la telefon si prin mesaje.La scoala, cand mergea afara, sau altundeva ma intreba daca nu vin.Vineri, am fost dupa scoala la McDonalds iar dupa am condus-o acasa( ea sta la internat), aici si punctul culminant: ne-am sarutat lung de 3 ori... dupa ce am plecat, mi-a trimis mesaj ca " a gresit, nu trebuie sa se mai intample, ne cunoastem de cateva zile si nu e ok", eu i-am raspuns gen" da, stiu, am gresit, m-am lasat dus de val, etc".A zis ca e ok. Trebuia sa ne vedem in weekend, dar ba a fost ocupata ba a adormit toata dupamasa..Acum, se uita mai rar la mine, cu greu mai scot un zambet de la ea.Simt ca nu ma mai place ca inainte de sarut.Ce ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Crede ca ti-ai facut impresie gresita desprea ea cu acel sarut, eu zic sa vorbesti cu ea si sa clarificati lucrurile intre voi

| neutrino a răspuns:

Ai dat rateu, nu ai convins fata ca esti ceea ce cauta ea. Ghinion, cauta-ti alta colega.

| Tikytak explică (pentru neutrino):

De ce am dat rateu? :O...

| DnFn a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa porti o discutie deschisa cu ea, sa ii spui ca iti place de ea si ca vrei sa o cunosti mai bine...Ati putea fi doar prieteni pentru inceput, poate nu vrea sa grabiti lucrurile. Bafta!

| χεςρυψχ a răspuns:

Sa iesiti la o intalnire la care sa o saruti din nou! Bafta!