| madalicious a întrebat:

Am in scoala un baiat care in pauze nu ma mai slabeste pur si simplu ma ia in brate se joaca cu parul meu. Eu il resping mereu dar el nu intelege si continua intruna. Dureaza deja de vreo 2 saptamani si nu imi place deloc asta. Ma simt hartuita si am nevoie de un sfat. Ce ar trebui sa fac ca sa nu mai faca asta?! Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| calin_8208 a răspuns:

Transmite-i ca nu-ti place asa subtil...beseste-te(cu sunet), ragaie, si daca asta nu il indeparteaza...in pumn in ochi o va facewinking
Am glumit cu ragaitul si besitul dar cu pumnul nu. Dupa ce ii dai pumnul acela nu zambibig grin pentru ca va crede ca l-ai dat in gluma si nu ai vrut sa dai asa tare. Fii foarte serioasa cand il dai si mentine fata aia macar 5 secunde si va vedea ca ai fost serioasa.
Chiar daca colegii rad dupa acel pumn...fii sigura ca nu vei mai fi "molestata" in acel fel, ba chiar vei fi tratata cu mai mult respect.
Vezi sa nu iti faci un obicei totusi pentru ca atunci cand cresti mai mare vor intelege ca nu-ti plac baietii.Bafta!

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eita-l. Pur si simplu, evita-l! E foarte simplu, mami! Numai ca tu il cam placi pentru atentia care ti-o dahappy

| Bacemi a răspuns:

Daca nu iti placea nu apuca sa te tina in brate nici 2 secunde. Ori iti place ori nu stii sa iei atitudine. Spune-i raspicat sa te lase in pace, ca nu iti place.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca chiar nu iti placea, il respingeai tu de la inceput.
Ceva imi spune ca si tu cauti gadilata.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De cate ori nu am patit si eu asalaughing oh go on
Vorbeste cu el happy Spune-i ca nu iti convine asta.Ca te simti aiureawinking Si roaga-l sa incetezehappy
Daca ar sti cum te simti sigur ar inceta happy

| Emeraude a răspuns:

Sa-i spui ce te deranjeaza, daca e sanatos mintal va intelege si iti va da pace.

| madalicious explică:

Da m-am obisnuit cu el. credeam ca doar se joaca pana a devenit obsedant si a zis ca "de acum esti iubita mea" iar eu nu vreau sa ma bag intr-o relatie acum.straight face

| Dorinel a răspuns:

Draga Popa Madalina...laughing Spune'i ca nu il suporti si sa termine... dai si vreo 2-30 palmehee hee

| maya_7683 a răspuns:

Taie-ti parullaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai deja te-ai obisnuit.Ai sa-i simti lipsa daca renunta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i da nici un pumn ca poate te asteapta cu cativa dupa scoala laughing. Glumeam.solutia este sa nu mai iesi niciodata din casa.

| Dia_2026 a răspuns:

Asa patesc si eu cu un baiat care e intr-o clasa mai mica decat mine... dar respingel, spune-i ca ai prieten sau ceva de genu`, eu asa i-am zis si m-a lasat in pacewinking...inventeaza ceva spune-i ca nu-l suportibig grin