| anuta1992 a întrebat:

Buna! Am mai pus intrebari despre dereglarea ciclului meu menstrual. De pe 20/24 iulie am avut menstruatia iar pe 26 am facut sex neprotejat, cu ejaculare interna.
Pe 30 august am facut un test de sarcina, negativ, iar dimineata pe 31 inca unul, tot negativ.
Am dureri de sani, uneori o presiune usoara la ovare care nu tine mult si o eruptie de cosuri pe ten de 2 zile.
Poate fi vorba de o raceala?…

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul tau NU este dereglat, asa esti tu construita, cu un ciclu de tip neregulat!
Pe lumea asta suntem 2 feluri de femei: cele cu cilul regulat si cele cu ciclu neregualt, ambele tipuri de menstruatii sunt normale.

Ia de citeste ce ti-am explicat ieri cu privire la ciclul tau de tip neregulat sisexul neprotejat:

https://www.tpu.ro/......una-iulie/

| anuta1992 explică (pentru Violleta2022):

Am inteles, dar chiar si testele arata un rezultat negativ. Nu stiu pe ce sa mai dau vina laughing

| anuta1992 explică (pentru Violleta2022):

Ma asteptam sa varieze de cateva zile..nu de o luna :-D