| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy

Am multe colege la scoala si deja au iubit :O

Cum vi se pare?!

:O stiu si eu [ avem 12 ani toti]

Eu sunt singura * aproape care am ramas la fel ca in clasa a 2a crying

Nu sunt populara, sunt timida

Si celelalte au deja iubit :O

Numai eu am ramas copilul de odinioara crying [ bine acum la 12 tot inca mai suntem copi dar, ele thinking]

Sfaturi puppy dog eyes pliswinking

Nu radeti >:" Funda:*

Răspuns Câştigător
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

De ce sa radem?
Tu chiar vrei sa fi ca si restul fetelor? Nu vrei deloc sa fi speciala? Macar tu sa ai minte si sa traiesti copilaria cat timp o mai ai. Fi fata aia timida, fi fata aia unica. O sa ai timp sa scapi de timiditate si sa iti gasesti si tu un iubit mai special mai tarziu (oricum la varsta asta, chiar daca este vr-un astfel de baiat pe la tine prin scoala, mai mult ca sigur ca nici el nu are chef de combinatii pentru ca e ocupat cu copilatia lui si joaca, si o sa se maturizeze mai tarziu si o sa caute o relatie).
Eu dabia in liceu, prin clasa a X-a mi-am facut prima iubita si nu regret nimic, cu toate ca uneori ma ofticam ca prietenii mei se dadeau mari ca au umblat cu nu stiu cate... in final imi trecea pentru ca stiam ca or fi avut ei atatea, dar toate erau ceva in genul la colegele tale (adica persoane care nu iese in evidenta cu nimic special, ci doar probabil cu faptul ca arata bine, dar eu nu imi doream un bibelou ci o iubita pe care a meritat sa o astept, pentru ca de atunci am avut destule iubite si am trecut prin tot felul de sentimente rele sau bune).

Deci ai destul timp ca sa treci prin toate acestea, acum fi fata aceea timida care se distreaza in felul ei. happy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai treabă, nu te bagi!
Îți vezi de școală și nu te interesează viața nimănui deoarece fiecare pasăre pe limba ei piere!
Nu este nimic de râs.
Pa, pa.

| Adorable a răspuns:

Pai de ce te necajesti ca la clasa a 6-a nu ai un iubit? Majoritatea baietilor sunt perversi si pe interes.
Asteapta persoana potrivita, va veni singura la tine!
Nu se stie niciodata de unde si cand poate aparea! Tu fii precauta si invata sa gandesti cum gandesti tu, nu cum o fac altii.

| Marynna a răspuns:

La 12 ani nu prea ar trebui sa suferi ca nu ai prietenthinking eu am 14 si nu am avut niciun prieten pana acum.Recunosc ca mi-ar placea sa am, dar, daca nu am inca, nu ma dau de ceasul` mortii ca nu am, astept momentul

Stai linisita, o sa ai si tu prieten cand va fi momentul potrivit, acum vezi-ti de carte, ca stii ca sunt notele astea care conteaza pentru admiterehappy

| Șâret a răspuns:

A avea iubit sau nu implica faptul de a te maturiza mai repede sau mai incet. Daca tu nu te simti pregatita, nu te obliga nimeni.Gradul de dezvoltare emotionala si psihica este diferita de la om la om si poate ca tu ai o asstfel de dezvoltare mai lenta (si bine faci, in acest domeniu.Si eu cand aveam 12 ani, toate fetele aveau prieten de 15, 16 ani si dup-aia le vedeai bocind...De ce? M-a parasit iubitul. happy Si eu ramaneam singura fericita. laughing )

| PisicutzaMiky a răspuns:

Buna! Nu e nimic rau sau gresit. Daca celelalte au iubit nu inseamna ca si tu trebuie sa ai. Nu e nimic rau sa fii in continuare un copil. Nu mi se pare ca ar trebui sa te grabesti. Si eu sunt la fel ca tine. Nici eu nu am iubit. Si sincer nici nu ma grabesc sa-mi gasesc unul. E mai bine sa te bucuri de copilarie cat mai poti. De iubiti o sa ai timp toata viata. Chiar daca nu esti populara sunt sigura ca lumea te place happy. Deci nu trebuie sa-ti faci griji ca nu ai iubit. Lasa ca o sa ai si tu mai tarziu si o sa te saturi laughing
Pa-pa! happy

| AlinnutSsa a răspuns:

Va multumesc pentru sfaturi! :* as fi vrut sa va dau fundita la toti dar am dat la cel care am crezut eu ca va merita, oricum la toti v-am dat raspuns folositor/inteligent :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 17 ani curand 18 si nu am avut nicio iubita pana acum... deci nu stiu de ce esti ingrijorata