| meryyyyyyyy a întrebat:

Buna, am născut anul trecut în iunie. După două luni mi-a venit cm până în decembrie normal în ianuarie anul acesta nu am avut deloc, mi-a venit în februarie pe 1. Am avut în fiecare lună până lună asta.Luna asta ma așteptam să îmi vină pe 1 si nu mi-a venit, pe 14 am mers la baie si am văzut că mi-a venit cm dar nu am pătat nici un absorbant în 3 zile doar ca ma ștergem.Am făcut test a ieșit negativ, oare să fie dereglare hormonala? Eu încă alăptez.O să mai repet săptămâna aceasta testul.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca inca alaptezi se poate aprecia ca din cauza acestui proces aproape in mod sigur nu se produce un ciclu menstrual ''NORMAL''. S-a constatat ca de regula ciclul menstrual revine la normal numai/doar in momentul in care inceteaza alaptarea ca proces de hranire principala a bebelusului. In cazul tau este vorba de o dereglarea a activitatii hormonale. Pentru linistea ta sufleteasca poti sa efectuezi un nou test de sarcina al carui scop este cel de a confirma sau infirma rezultatul testului efectuat. Multa sanatate!

1 răspuns:
| LupuMia a răspuns:

Mai bine repeta testul daca stii ca ai facut sex neprotejat, daca iese si acum negativ nu ti face griji, nu uita fa l dimineata la prima urina, daca nu este sarcina cel mai probabil o dereglare hormonala daca zici ca alaptezi, dupa toate astea totusi mergi la un ginecolog poate ai ceva. Sanatate.