| username23 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru, FETELOR! Azi am incercat pentru prima data tampoane, de obicei foloseam absorbante. Si am citeva intrebari, sper ca ma ajutati, dau funda si voturi:
1. Vreau sa merg la piscina, cu tampon am voie? Nu se va murdari lenjeria?
2. Cind merg la WC si vreau sa urinez, tamponul trebuie sa il scot si sa il arunc is dupa iau altul?

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Este complet interzis sa intri in piscina cu tampon, in timpul menstrei. Poti face baie in mare, unde este apa multa si sangele se dilueaza, dar in piscina ii vei pune in pericol pe toti ceilalti.
2. Poti urina fara sa schimbi tamponul, n-are nici o legatura. Totusi ai grija sa nu treaca niciodata mai mult de 4 ore fara sa-ti fi schimbat tamponul.

| foxi a răspuns:

Tie ti-ar placea sa faci baie cu una care e pe stop, in aceeasi apa? Tamponul il sugi si apoi ti-l pui in nas!

| candora a răspuns:

Poti liber sa mergi la piscina, nu se va intimpla nimic, in afara de tine nu va sti nimeni ce problema ai. Cit despre mersul la WC poti sa-l arunci, dar daca e curat, il pui la loc.winking

| mona a răspuns:

Nu ti as recomanda sa intri in piscina, te vei face probabil de tot rasu...si la wc, normal ca trebuie sa l scoti si sa l arunci

| RimePeHartie a răspuns:

Pai :

1. La piscina nu ai voie sa te duci cand esti pe stop

2.il schimbi doar daca este plin

si... tampoanele sunt tot absorbante dupa cate stiu eu thinking

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

@alic3 Stii prost. Tamponul nu este totuna cu absorbantul. Tamponul se introduce in vagin, iar absorbantul se pozitioneaza pe lenjeria intima.

| Andreea_8316 a răspuns:

Pai daca vine tare ai nevoie de mai multe...

| Alexandrutza_5396 a răspuns:

Inrebarea 1. Daca ai costum de baie eu stiu ca nu trebuie tampon.Si nu se va murdari lenjeria daca folosesti tampoane.
Intrebarea 2.Nu chiar de fiecare data, doar cand vezi ca ti s-a murdarit. Sper ca te-am ajutat.Paa

| Tina4qa a răspuns:

1.poti merge la piscina cu tamponul(cel mai bine sa folosestiob)
2.il schimbi numai daca este plin...(p.s sa nu folosestides tampoanele fiindca pe viitor nu vei putea tine urina si vei face pe tine) sper ca tsi-am ajutat cu ceva... succes!