| DeiaDeea a întrebat:

Fetelor am nevoie de ajutorul vostru.Peste o săptămână este ziua unei prietene și şi-o ține la piscină iar mie trebuie să îmi vină stopul. Nu vreau sa folosesc OB deoarece pentru mine nu sunt confortabile.Credeți că dacă folosesc tampon și intru în apă cu el tamponul nu va mai absorbi? Dau fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Daca tamponul se uda, cum crezi ca ar mai putea absorbi ceva?
Eu te sfătuiesc sa nu intrii in apa, asa ai evita un moment de-a dreptul penibil.Banuiesc ca nu vrei sa vezi sangele care iti iese plutind pe langa tine sau cand iesi din apa sa ti se scurga pe picior.Mai ales ca efortul sporeste scurgerea lichidului, asa ca, stai pe uscat!

| Felys a răspuns:

In primul rand nu se foloseste termenul „imi vine stopul" e hilar,se spune imi vine menstruatia,in al doilea rand chiar vrei sa poluezi piscina cu sangele tau, nu crezi ca daca ar vedea cineva ca iti curge sange s-ar scarbii, ideal este sa stai pe margine sau cel mult sa folosesti OB, dar daca nu vrei nici una nici alta ramai acasa, e mult mai corect fața de persoanele din piscina