| Ale080999 a întrebat:

Buna, am nevoie de la voi de un raspuns cat mai sincer. Sunt prinsă intr-un fel sau altul intre doi baieti/barbati. Pe unul il plac foarte mult si am avut o mica relatie care s-a terminat recent si care acum ar vrea sa ne impacam si celalalt este un tip care mi-a scris dupa terminarea fostei relației. Pt primul am sentimente dar nu stiu daca ar mai merge, iar al doilea este tipul de baiat care m-ai face fericita sau asta cred acum. Ma simt foarte rau fiind in situatia asta si tot ce vreau este o relatie frumoasa in care sa fiu fericita.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Impate-te cumva (asta e adevărată artă) intre cei doi până te dumirești și după dacă e cazul

| Ale080999 explică (pentru sierra1):

Ma simt prost facand asta

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Impacăte-te cumva (d-aia îi zice artă) Noroc

| Willis a răspuns:

Lu primul îi spui că îți trebuie un timp să îți limpezești gândurile.
Deci nu îl vei pierde imediat, dar va trebui să îi dai un răspuns măcar într-o lună, maxim două. Asta dacă este și el dispus să te aștepte atât.
Și între timp, vezi dacă al doilea, este așa cum ai vrea tu. Apoi iei o decizie.

| Ale080999 explică (pentru Willis):

Dar asta nu inseamna ca joc la doua capete?

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru Ale080999):

Ba da si este o idee excelenta omul stie ce zice

| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Si eu sunt femeie si stiu cum e sa suferi din dragoste, si cu tot cinismul din lune, iti dau un singur sfat: joaca i pe degete!

| Maly29 a răspuns:

Sincer, daca vorbim despre "al doilea barbat" din viata ta, e clar că primul nu te multumes cu adevarat.
Mai ales, in conditiile in care ai si avut o relatie care s-a terminat cu el - pe semne ca trebuie sa accepti realitatea
Cat despre al doilea, cine-i putin in sah (vezi ce.i poarta capul, daca e serios, daca nu vrea doar o escapadă de o noapte si atat)
Testeaza-i pd amandoi mai bine o perioada, si după ia o decizie
Nu joci la doua capete dacă esti sincera cu amandoi si le explici ce simti

| Marcel20007363 a răspuns:

Pot sa ma ajuți cu o chestie cum pot face sex cu perna