| SefaTa97 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi.
Am o relaţie de 3 ani cu iubitul meu, totul decurge oarecum perfect. Eu am început să îl iubesc practic de vreo câteva luni, până atunci având momente ( când îl iubeam, când nu).El înainte îmi tot trimitea mesaje romantice, dar eu îi spuneam că mă sufocă, că îmi trimite iar mesaje. Şi sicner acum am nevoie, dar el nu o mai face. Am vorbit cu el, i-am spus că îl iubesc, îl iubesc cu adevărat, că am nevoie de mesaje, am nevoie să îmi arate sentimentele lui, dar el spune că acum îi e frică să facă vreun gest, sau să îmi trimită vreun mesaj, ca nu cumva să îl resping, cum făceam înainte. Am avut multe certuri din cauza mamei sale, persoană pe care nu o suportam, sincer din motive necunoscute. Acum simt că nu mai are încrederea aia în mine, adică să-mi zică ceva despre mama lui... Nu ştiu, mă enerva foarte tare, mă răzbunam pe cine apucam...
Aş vrea ca să fie ca înainte, să aibă încredere, să îmi trimită mesaje...

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

E normal ca el sa aiba acest comportament, practic ti-a venit si tie timpul sa vezi cum e!

Ai rabdare cu el, nu-l mai stresa cu mesajele alea. Pana la urma, ce sunt niste mesaje, ce preferi? Sa-ti dea mesaje dragute sau sa fie langa tine si sa fie dragut!?

Ai rabdare, fi tu draguta si poate cu timpul va devenii si el.

| BESTNICK a răspuns:

Poate o fi obosit baiatul sa mai trimita mesaje ...acum e randul tau (iar soacrele ......asa sunt toate)winking

| HaHaGirl a răspuns:

Niciodata nu va mai fi ca la inceput,poate pentru ca si el e tanar,nu este devotat familiei voastre(cred ca stii cine sunt am mai vb in privat)si poate ca mama sa ii spune ce sa faca,si cum tu te certi sau te certai cu ea nu cred ca te cam are la suflet,trece-ti printr-un moment mai prost al relatiei, asta inseamna ca trebuie sa aveti o discutie serioasa in ceea ce priveste viitorul vostru (mai ales ca aveti un copil)ar fi pacat sa va despartiti, nu poti rezolva situatia altfel decat sa vb serios despre asta foarte serios, totusi este vorba despre viitorul tau al lui si al copilului vostru, cuvintele rezolva totul intr-o astfel de situatie urmate de fapte.

| SefaTa97 explică (pentru HaHaGirl):

Nu este vorba de despărţire. E vorba că simt că nu prea îmi mai acordă atenţie şi nu-şi mai arată sentimentele... Când e la muncă aş vrea un mesaj ceva, dar nimic... Cu maică-sa nu m-am certat niciodată, doar că îi spuneam lui anumite lucruri care mă deranjau la ea.

| HaHaGirl a răspuns (pentru SefaTa97):

Ah,poate chiar nu are timp de mesaj,stii cum e sa mergi la serviciu si sa nu ai timp sa bei apa, e ca shoppingul fara pauzalaughing, stii ca ''racelile'' astea ale unei relatii duc la despartire doamne fereste sa patesti asa ceva mai ales acum, si stiu ce spun, tot de asta m-am despartit si eu pentru ca fiind ama2 ocupati,nu prea avem timp unul de altul cand ne intalneam eram obositi mereu,daca el nu are timp,tu trebuie sa tragi de relatie si nu vei regreta,acum imi dau si eu seama ca daca mai renuntam si eu la ce stiu eu activitate sau sedinte si altele poatea aveam timp si de el,tocmai pentru ca stai acasa cu bebele, trebuie sa fii cea care ar grija de relatia voastra si veti fi cum ati fost, poate ca acum cum s-a nascut si baietelul vostru tu te-ai ocupat mai mult de copil, mna atentia mamei catre copil si poate nefiind obisnuit cu asta a renuntat si el la mesaje, ti-am spus vb despre asta pana nu e prea tarziu :*

| MadalinnaR98 a răspuns:

Castiga-i increderea din nou.
Comporta-te normal cu el, alinta-l, rasfata-l. Arata-i prin fapte ca-l iubesti.