| Băăii_Gesika_1997 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi, cine crede ca nu se poate abtine la glume si critici mai bine sa nu mai raspunda.Am 16 ani,sunt cu prietenul meu de jumatate de an.O relatie Ok,ne cunoastem parintii reciproc, etc.Am avut relatii intime de 2 ori...nu as vrea sa raman,sigur va intrebati "de ce o fac/accept".Pt faptul ca in momentul ala asa simt,poate asa il pot tine si mai aproape, faptul ca ma vad odata pe saptamana cu el.Nu stiu ce sa fac,am o teama,nu si'a dat drumul in mine si nici nu am stari de voma, dureri de cap, de burta, etc.Prima oara am facut-o iar dupa 1 - 2 zile imi venise menstruatia ..idupa 6 -7 zile imi trecuse am facut-o iar si nu stiu ce sa fac.La sfarsitul saptamanii as avea 14 zile de la penultima intretinere e bine daca fac testul? va rog am nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Iubibila01 a răspuns:

Buna. Nu stiu ce sa zic cu privire la problema ta. Daca nu a ejaculat in tine PROBABIL ca nu esti. Dar sfatul meu pentru tine este, ca, de acum in colo sa nu risti aiurea si sa te protejezi. Incearca prezervativul sau anticonceptionalele. Nu cred ca ai vrea sa te trezesti cu un bebe la 16 ani, nu ar fi foarte placut. Eu folosesc AC de aproape un an si sunt foarte ok. Te roh, nu risca aiurea

| Băăii_Gesika_1997 explică (pentru Iubibila01):

Multumesc! Ma ajutat detul de mult, o sa am grija de acum.kiss

| Iubibila01 a răspuns (pentru Băăii_Gesika_1997):

Asa :*

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu am inteles care este dorinta ta, sa ramai sau nu? Fetele care nu doresc sa ramana insarcinate, se protejeaza corespunzator, niciodata nu se lasa pe mana celui mic, iar tu nu ai facut acest lucru.

| Dariusuu a răspuns:

Ţie ţi-e frică că dacă nu faci sex cu el te părăseşte?

| Băăii_Gesika_1997 explică (pentru Dariusuu):

Nu! Am facut-o deja ...imi e frica sa nu raman.

| Băăii_Gesika_1997 explică (pentru Dariusuu):

Nu! Am facut-o deja.Imi este frica sa nu raman.

| Seepty a răspuns:

Pai fa testul sa fii sigura ca nu esti insarcinata dupa sa devina si mai grav, dar dupa cum ai povestit mai insus eu nu cred ca ai putut fi lasata insarcinata asa de usor, dar fa-l macar sa stii o treaba.

| Băăii_Gesika_1997 explică (pentru Seepty):

Nu stiu ce sa fac.Adica acum ca am unele sfaturi ma ajuta, totusi dun nehotarata.Nu am stari de greata, ameteti etc. iar pe langa nu si-a dat drumul in mine...

| sofisis a răspuns (pentru Băăii_Gesika_1997):

Greata si ametelile nu apar in prima luna de sarcina. Unele femei nu au simptome primul trimestru chiar.Deci niciodata sa nu te iei dupa semnele astea.
Oricum cel mai probabil nu esti insarcinata.
DAR de ce nu te protejezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.Mai aşteaptă puţin, eu zic să laşi să treacă 21 de zile, e mai sigur.Semnele de sarcină nu apar atât de devreme, nu prea te-ai interesat, poate că ar fi bine să vă protejaţi...De boli cu transmitere sexuală sau de riscul inceperii vieţii sexuale la această vârstă te-ai interesat?
Crezi că îl poţi ţine mai aproape cu asta? Nu înţeleg de ce gândiţi aşa, nu e aşa, ai o vârstă.Nu trebuie să faci nimic de genul pentru a ţine lângă tine o persoană care te iubeşte, ăsta nu e deloc un mod de a arăta că iubeşti şi ai să vezi mai târziu şi alte lucruri. Dacă tu nu te respecţi să nu îţi doreşti ca el să o facă.