| Aiiida a întrebat:

,, sunt indragostita nebuneste de un baiat,,, nu stiu daca si el,, dar faza este ca el cand a venit la mine m-a luat in brate si am stat imp 20 min sarutandu-ne ce inseamna asta? ca dp a 2 zi nu se mai comporta asa,, si nici nu l-am mai vazut de mult timp, cateodata parca nici nu ma baga in seama, parca zici ca a uitat ca sa int, pentru ca ma saruta ca dragoste si ma privea in ochii, d iti dadea impresia ca ma iubeste,, sunt ff trista din cauza asta si i-am spos ca il besccrying

3 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Pai e clar ca nu tine la tine, imi pare rau sa te anunt asta. De placut, cred
ca te place, pentru ca nu saruti o persoana de care nu esti atras, dar nu e vorba de iubire aici. Ai putea sa vorbesti cu el si sa-i explici ca nu-ti place atitudinea asta a lui, sa fi tu roata de rezerva. Adica cand n-are el ce face, te suna va vedeti, te saruta si a doua zi esti invizibila pentru el.

Si eu am fost in situatia asta la inceput cu prietenul actual. A stat cu mine 3 zile si apoi a zis ca nu mai vrea sa fim impreuna. Si apoi a inceput sa ma bage in seama(dupa despartire) si tot asa... o zi se uita la mine frumos si zmbea, altadata niic sa raspunda la mesaje nu mai avea timp. Si l-am lasat asa o saptamana-doua(ca aveam si eu si alt prieten in perioada aialaughing) si apoi i-am zis ori-ori. Adica ori ne combinam si suntem impreuna pe bune, nu numai cand are el chef, ori sa ma lase in pace sa fiu cu prietenul meu si sa nu se mai bage, sa ma sarute si chestii. Si s-a simtit amenintat si a ales sa fim impreuna.

In cazul tau, eu zic sa faci asa. Gaseste un tip care sa te placa si ii zici tipului de care vorbesti tu ca te tot cauta x si ca ai vrea sa-i dai o sansa. Sa se hotarasca in termen de 2-3 zile(timp in care nu va vedeti) ce vrea pana la urma: ori o relatie, ori ramaneti simpli amici. Se va simti amenintat si daca te place nu o sa te lase la altulhee hee. Oricum, exista si sansa sa-l pierzi, dar in cazul de fata, oricum nu e al tau, din moment ce azi sunteti impreuna, maine nu si tot asa.

| Angelsergiuboy a răspuns:

Tea sarutat doar asa s-o fac geloasa pe fosta parerea mea cred ca era de fata si vedea sa folosit de tine sau ceva de genu

daca te-am ajutat 1 funda te rog

| KapaeR a răspuns:

Probabil ca te-a placut, si poate ca inca te place. Dar stii cum sunt baietii: sunt indiferenti de ce se intampla in jurul lor. Noi fetele punem mult mai mult suflet decat ei, dar ei sunt paraleli cu situatiile de dragoste. Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti serios cu el. Incearca sa-l opresti intr-o pauza, sau sa-l inviti in oras, ca sa vorbiti mai serios si sa-ti explice totul, sa fii si tu lamurita cu ceea ce se petrece. Probabil ca el va incerca sa amane, dar tu i-ati inima-n dinti si fii cea care domina in "hotararea" lui. Si inca ceva: nu te lasa inmuiata din cauza sentimentelor pe care le ai fata de el! Ce pot sa-ti zic... Sper ca te-am ajutat, si SUCCES!winking:*