| alinutzacodruta a întrebat:

am nevoie de un sfat. Am cunoscut un tip la munca si m-am cam indragostit de el. Problema e ca are o relatie de 4 luni cu o fatuca de 19 ani, el are 28. Mi-a spus ca ma place, mi-a si dat de inteles asta, si ca o sa se desparta curand de ea. Efoarte geloasa, spune el, si are mai multe motive pentru care sa o faca. problema e ca de cateva saptamani imi spune ca o va face curand, dar nimic. Nu stiu ce sa cred, simt ca vrea ceva serios cu mine, e gelos daca ii vorbesc despre altii baieti etc. Imi spune sa am rabdare, dar nu inteleg de ce tot amana atat. Simt ca nu mai rezist, imi pierd rabdarea/ as renunta acum la el, sa nu mai fiu "cealalta", dar parca as vrea sa mai astept putin in speranta ca se va desparti de ea si va fi totul bine. Lucreaza si ea la noi dar pe alt schimb...si se afiseaza cu mine, nu se ascunde. Nu mai stiu ce sa cred, ce sa fac, cum sa reactionez. e genul de om pe care il caut de atata timp, are acele calitati pe care le caut la un barbat, aceleasi dorinte.Dar simt ca asteptarea asta ma omoara si nu as vrea sa-i fac o scena sa nu mai vorbim chiar deloc. Voi ati trait o asemenea experienta? Daca da, astept niste sfaturi..va multumesc

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este aceea ca ar trebui sa renunti la acest barbat deoarece chiar daca se va desparti de fata de 19 ani si va fi apoi impreuna cu tine probabil iti va face ce i-a facut si ei, adica sa te insele. Dragostea e oarba, iar in monentul de fata esti probabil derutata, dar trebuie sa ai mare grija ce alegeri faci in viata ta amoroasa, deoarece s-ar putea intoarce impotriva ta.

| immortalfaith a răspuns:

Adica tu cauti la un barbat care sa insele, sa minta, sa barfeasca etc. (ciudate gusturi :p)

| RecKinul a răspuns:

Chiar crezi că are acele calităţi pe care le vrei tu de la un bărbat. Dragostea e "oarbă" şi te face să-i vezi tot felul de calităţi. Acuma ori tu eşti nerăbdătoare ori lui îi lipseşte calitatea numită "hotărâre" şi vă ţine încurcate pe amândouă (nu ştie ce vrea sau nu este destul de bărbat ca să se despartă de cealaltă). Sau poate aşa-i place lui să aibă două iubite.

| Chevyn a răspuns:

Stiu simtul ala care il primesti cand zici da el/ea este alesul. Eu zic sa mai astepti putin apoi sa vorbesti cu el, daca chiar te iubeste sa se schimbe ceva daca el te lasa pe tine pentru fatuca aia de 19 ani atunci soarta.

Salut!