| bilushca a întrebat:

am nevoie urgent de o consolare.sau mai degraba o interpretare.am fost cu un baiat din cls care s-a tinut mult timp de mine.imi zicea ca sunt frumoasa ca ma iubeste mult.ca s-a indragostit de mine si chestii de astea.si stiu ca tinea la mine. dar l-am ranit.intr-un sfarsit am acceptat sa fiu cu el. dar nu l am lasat sa ma sarute si ne am despartit.eu nu eram sigura de ce simteam pentru el. dar acum stiu.si e tarziu.ne am certat ingrozitor. mi a zis si zice cuvinte urate. dar privirea din ochii lui.pare ca inca tine la mine. e rau ca suntem in aceeasi clasa.sad...oare mai am vreo sansa cu el? mai ales ca nu demult mi a trimis un mesaj ca ma iubeste dar ca nu vrea sa ma mai vada.sunt foarte trista din cauza lui.ma gandesc intruna le elsad

3 răspunsuri:
| Debb a răspuns:

Niciodata sa nu mai faci prostia sa fii cu in baiat din clasa ta. Explica-i ca nu ai sentimente pentru el si ca nu ar fi bine sa stai cu el din mila pentru ca e ca si cum ti-ai bate joc. Nu te impaca cu el doar ca sa nu fie suparat pe tine. Spune-i si tu ce ai de spus. Nu illasa sa te conduca.

| 666_7474 a răspuns:

Stii tu, dragostea calcata in picioare se razbuna, iar cel ce a calcat stramb pierde totul. Nu pot sa te cert sau sa te condamn pentru ce ai facut (l-ai respins), erau sentimentele tale, insa tu nu erai responsabila de ele. Cred ca nu ar trebui sa treci peste faptul ca te-a jignit. Sfatul meu este sa te gandesti de cateva ori, sa iti cunosti intai propriile sentimente si apoi sa iei o decizie. Si nu fii trista, viata merge inainte si noi nu trebuie sa ramanem in urmawinking Bafta.

| yulya37 a răspuns:

Pai ce sa iti zic surprindel cu un sarut! alte idei nu am scuze si mult noroc!