| Rattenni a întrebat:

Am o curiozitate... Prietenul meu, vrea sa facem sex anal. Mie imi este foarte jena de chestiia asta, pentru ca nu stiu nimic in legatura cu sexul anal... sad. Imi puteti da niste sfaturi? Adica, Trebuie sa fac clisma? Doare rau? Am vreo satisfactie? Si mai lasati-mi sfaturi va rog frumos. Dau funda si o sa va fiu recunoscatore kiss. Va pup

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa devine femeia carpa...

| Rattenni explică (pentru neutrino):

Mda. Si barbatul tap. Nu m-ai ajutat cu nimic.

| neutrino a răspuns (pentru Rattenni):

Am spus carpa nu capra.

| Oana92 a răspuns:

Foloseste muuuult lubrifiant, preferabil clasic ca sa nu iti creeza si alte senzatii, iar partenerul tau trebuie sa fie foarte atent si grijuliu. nu te astepta la placere pentru tine in primele dati, in schimb pentru el o sa fie grozav.nu iti vorbesc despre igiena ca banuiesc ca sti si singurahappymulta bafta

| aumih16 a răspuns:

Pai cam multi sau multe se feresc de sexul oral si de cel anal asa ca te inteleg

| bogdan72 a răspuns:

Sansa sa ai orgasm exista, si daca Doamne-ajuta ai, am citit ca e net superior celui clitoridian. Totusi, din fetele pe care le stiu (prietene si cea cu care am facut) nu au reusit sa ajunga acolo. Daca e rabdator si te obisnuieste, cu un deget, cu doua, cu trei, apoi doar putin din cap, tot capul etc. nu o sa te doara (neaparat cu lubrifiant de calitate!). O sa ai o senzatie, placuta intr-un fel, dar nu e placerea de pe lume. Lui ii va place oricum. Anusul e stramt, pune presiune mare pe penis (lucru foarte bun). Sa nu mai vorbim ca tuturor baietilor le plac fundurilehee hee. Asa ca nu trebuie sa te chinui pentru el. Spune-i lui ce sa faca, cum sa faca, asa incat sa te simti cat de bine poti. Iti recomand sa stai "in patru labe" cand faci (pozitia doggy style), intra mai bine.

Ideea de baza: nu poti sti nimic cu adevarat pana nu incerci. Daca nu iti place ideea de sex anal in sine, nu trebuie sa incerci neaparat. E mult mai putin probabil sa iti placa cat de putin. Daca nu te deranjeaza ideea, ai putea sa incerci, sa ii explici lui ca daca o faceti, ai anumite conditii ("jucati dupa regulile tale", si ii zici ca inainte de penetrare - povestea de mai sus, si dupa, daca te doare opriti, incercati din nou, vedeti cum merge).

Daca vrei sa fii sigura ca simti ceva poti sa te joci cu clitorisul. Combinat cu placerea pe care il auzi ca o simte poate da rezultate bune!

| Mirunelu a răspuns:

Daca tu nu iti doresti asta nu trebuie sa o faci doar pentru el. Sexul anal poate fi placut sau dureros depinde de cat de bine il faci. La inceput e dureros pana se obisnuieste corpul dar apoi daca e facut cum trebuie poate fi si placut. In primul rand trebuie sa fii foarte foarte relaxata. In al doilea rand trebuie mult LUBRIFIANT. Apoi depinde si de pozitia pe care o incerci. Nu este obligatoriu sa faci clisma, e de ajuns sa mergi la baie in ziua aia si sa te speli bine, dar apoi se mai intampla si accidente, e firesc. Nu te lasa convinsa de el daca tu nu iti doresti pentru ca vei simti prost. Consider ca pentru a face asta trebuie sa aveti o relate foarte legata pentru ca e un lucru delicat ceea ce vreti sa faceti mai ales daca te simti jenata. El va trebui sa fie alaturi de tine si el nu cred ca o va lua ca pe o mare chestie si te vei simti folosita. Gandeste-te bine inainte sa iei o decizie.

Răspuns utilizator avertizat
| ToniBoai a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu am incercat cu prietena mea si nu e cea mai tare senzatie de pe lume;-j. Sincer, nu vreau sa te mint, o sa te doara... Nu esti obligata sa faci ce vrea el, fa ce simti. Nu te lasa convinsa de cuvinte frumoase. Poti decide si singura ce vrei, nu-i asa? Cred ca prietenul tau doreste doar sa le incercati pe toate. Daca te iubeste si il iubesti nu cred ca ar trebui sa apara rusinea intre voi happy. Din cate mi-a spus iubita mea nu are cine stie ce satisfactie, dar asta difera de la persoana la persoana, eu iti spun doar din propria mea experienta happy. Sper sa te ajute ce ti-am spus. ^^ Sa ai parte doar de iubire! :*

| gabrielamihai a răspuns:

.E mai greu la inceput dar apoi o sa-ti placa la nebunie.Eu fac asta inca de cand aveam 19 ani si acum am peste 30.Toata chestia e ca trebuie sa incerci prin diferite joculete.

| Andreea_Maria_1996_AnUe a răspuns:

Buna in primul rând vreau sa spun ca si eu am trecut prin accesa situație ca tine si eu te sfătui la rândul meu sa ii spui sa stea încet si cu răbdare ca ți-e frica de durere