| Valentina_Madalina_2001 a întrebat:

Buna,am o intrebare
... Am o situatie mai delicata... Ma plac multi baieti si vor sa fie cu mine dar nu pot accepta simt o frica... Un coleg cu care ma inteleg si acum extrem de bn mi.a spus ca vrea sa fie cu mn si nu am acc... Alt baiat pe care il iubesc acum, inainte de Craciun mi.a spus ca ma iubeste si ca vrea sa fim amandoi, am acceptat dar la cateva ore i.am spus ca nu putem fi impreuna din cauza mea... El inca ma mai place... Acum regret ce am facut si nu stiu cum sa ii spu. Sfaturi? Va rog cat mai multe pareri

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Totul depinde doar de tine deoarece de atunci a trecut o vreme destulde lunga, perioada in care mai mult ca sigur ai reanalizezi motivul care te-a indemnat atunci sa refuzi acea propunere de prietenie.Deoarece esti sigura/convinsa ca el te place in continuare singurul lucru pe care trebuie sa-l faci este acela de ai propune sa te scoata la o plimbare sau sa mergeti impreuna la mall, la un film sau spectacol.Vei vedea ca nu va fi nevoie sa lansezi invitatia de 2 ori.Nu trebuie sa motivezi sub nicio forma acel refuz.Succes.

| neutrino a răspuns:

Ia pe rand pe fiecare baiat care te place si poate ca la un moment dat ai noroc si te opresti pentru un timp, la unul dintre ei.

| LoveSleep a răspuns:

Așteaptă să mai crești.

| Doub a răspuns:

"Il iubesc acum"- Bla, bla, bla. La felul in care vezi tu iubirea, eu zic sa astepti sa faci 18 ani.

| AdiNutuu a răspuns (pentru Doub):

Ce raspunsuri dai tu rolling on the floor) Esti Fenomenala rolling on the floor

PS: Imi plac raspunsurilehappy

| stark47 a răspuns:

De ce cautati cuvinte, asta inca nu o inteleg...
ai gresit, te-ai panicat, nu te simteai pregatita, acum esti=>spunei...cu emotii cu noduri in gat, te balbai sau mai stiu eu ce, dar cuvintele sunt cuvinte, spune-le

| BeckhamRZM a răspuns:

Ai o problemă, pe cât de delicată pe atât de grea. Chestia asta cu alesul, dacă tu chiar te gândești și vrei ceva serios, poate fi destul de dificilă. Nu cred că ai vrea să strici o prietenie bună. Gen, să te bagi pe tipul cu care te înțelegi foarte bine și după nici două-trei luni să vă certați și să nu vă mai vorbiți, în schimb, ai putea să alegi pe unul cu care ai ceva în comun, cu care simți tu că ar trebui, pe care îl cunoști destul de bine. Aparențele oricum vor înșela mereu, dar ai mare grijă cum alegi, după ce criterii și pe cine alegi. Se pot discuta multe pe tema asta, te aștept cu un mesaj pe privat dacă vrei.; d

| R3dEyE a răspuns:

Mai bine astepti, deoarece cel mai probabil va veni cineva din exterior ( un baiat mai mare) si te va cuceri.