| ambutisare a întrebat:

Salutare. Am o problema mai delicata... simt ca iubesc o persoana. si nu sunt sigur daca ma iubeste( a dat cateva semne dar nu sunt concrete, cred ca ii e rusine de mine din cate am inteles de la un coleg din clasa ei)...ma inteleg foarte bine cu ea. cand ma gandesc la ea mi se inmoaie inima.as vrea sa ii spun ce simt dar imi e putin frica( daca ma intelegeti) as dori cateva sfaturi de la cei mai experimentati.

Răspuns Câştigător
| dyanna a răspuns:

Vai...cat de frumos ai spus-o: "cand ma gandesc la ea mi se inmoaie inima" :X:X:X. salut-o mereu, cu zambetul pe buze. "nimereste-te" mai mereu in acelasi loc unde este ea, salut-o si incepeti sa vorbiti...despre orice...despre...branza! .orice...priveste-o in ochi ori de cate ori iti vorbeste...chiar daca ea nu te priveste pe tine. incearca sa te apropii de ea, fa gesturi subtile. ceva de genul: te duci la ea, o mangai usor pe obraz si ii zici delicat: "ma scuzi, aveai ceva pe obraz". .si apoi... daca si ea iti raspunde gesturilor, ar trebui sa ii spui ce simti. sau ai putea sa incerci sa o saruti (gasesti tu momentul oportun), si vezi cum reactioneaza. apleaca-ti usor capul spre ea, dandu-i de inteles ca vrei sa o saruti... daca iti va copia gestul, e clar ca si ea te place si poti face pasul decisiv.

mult nororc!winking

3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Cred ca prima data ar trebui sa te apropii de ea ca prieten, amic...iesiri la un suc, etc si apoi cand totul e linistit si frumos incerci sa te apropii si tu de gurita ei tongue

| ambutisare explică:

Multumesc frumos pentru sfaturi sunt foarte utile pentru mine! ma bazez pe ele!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ dyanna, mi-ai inmuiat inima cu sfaturile tale love struck de la partea cu "branza" m-ai cucerit big grin super, daca urmezi sfaturile de mai sus K-ro sigur nu dai gresi, daca totusi vrei sa stii de chiar te iubeste inainte sa-i spui ce simti, urmarestei reactiile si: daca iti da atentie numai tie, privindu-te cu ochii inviorati si ocolindu-ti timida privirea cand o privesti, daca e atenta la ce faci, ce spui, daca o vezi geloasa cand te "joci" cu alta fata, daca prietenii iti spun caci suspina cand pleci de langa ea si se intristeaza, atunci ii spui la sigur ori cu vorbe, ori printr-o poezie daca esti mai romantic ori iti demonstrezi sentimentele prin sfaturile fetelor de deasupra mea big grin bafta!