| Jshsuxubdbe a întrebat:

Buna,am o intrebare,as vrea sa ii ofer iubitei mele un sex oral, si eu si ea suntem virgini.Eu sunt constient ca este sanatoasa adica nu are boli, dar totusi exista riscul sa iau vreo boala prin transmitere sexuala?
Vreau raspunsuri concrete si serioase va rog!

Răspuns Câştigător
| Konstantinos99 a răspuns:

2 principii
Daca relatia e serioasa si crezi intru totu in ea si ea in tine nu te intereseaza rapunsul la intrebare, iubirea sacrifica ori si ce
Daca o respecti nu o sa faci in viata ta oral.E bine sa te axezi pe relatie si cand sunteti gata va casatoriti si faci sex clasic nu vrajeli din astea.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Exista mereu un oarecare risc, dar daca ne gandim mereu la riscuri nu vom mai face nimic niciodată.

| MarianWLF a răspuns:

E curata, nu cred ca exista riscuri mai ales ca sunteti virgini, sfatul meu e da-i bataie, acum cu tot respectul dar ce a scris userul konstantinos99 la faza cu "daca o respecti nu o sa faci in viata ta oral" mi se pare cea mai mare aberatie, nu am auzit in viata mea asa ceva laughing, daca va respectati si e placere din partea amandurora ce treaba are ca faceti oral, e cel mai bun preludiu pe care il poti primi, bucurati-va de el.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E puțin probabil dacă sunteți virgini. Dar pe de altă parte sunt suficiente boli care se pot lua și prin sânge și transmite sexual

| Violleta2022 a răspuns:

Daca sunteti amandoi virgini, de unde puii mei sa iei boli cu transmitere sexuala, daca nu a exista sex deloc?
Nu are nici o logica intrebarea ta!

| Violleta2022 a răspuns:

Am uitat sa-ti spun, folositi ambii prezervative la sexul oral si nu mai apar intrebari de acest gen, ca nu mai atingi vulva ei si nici ea nu-ti atinge penisul direct.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca trebuie sa te informezi mai bine despre cum functioneaza cu BTS.Chiar daca sunteti virgini, adica nu ati facut actul sexual cu penetrare vaginala, sexul oral este si el de luat in considerare, de exemplu, pe langa altele, in caz ca v-ati distrat asa inainte, cu alte persoane.

Iti recomand sa citesti de aici, cu atentie:

https://www.planificaneprevazutul.ro/......xuala-bts/

https://www.sfatulmedicului.ro/......uala_16984

https://primoderm.ro/articole/15-mituri-boli-transmitere-sexua/

https://www.reginamaria.ro/......exuala-its

https://www.verywellhealth.com/......fe-3133235

| LePapillonSurvivant a răspuns:

E o problema de logica, mai putin de sexualitate. Daca ea nu a avut contact sexual, ce boli cu transmitere sexuala sa iei? Da, poate a luat niste antibiotice si are candida. Da. Candida nu are musai o cauza sexuala. Folositi prezervativ. Asta este sfatul. La inceput va trebui sa stii sa-i oferi un preludiu lung, pentru ca ea sa se relaxeze pentru ca in moemntul in care va veti hotari sa faceti sex, ea sa-ti primeasca penisul in vaginul ei, dincolo de durerea dezvirginarii.