| Mihaela1997I a întrebat:

Am o întrebare. De ce după contactul sexual îl ustura penisul pe partener. Am fost la medic și am făcut spalaturi vaginale. Un tratament. Acum mai este posibil sa îl usture? Este necesar sa curățat mereu vaginul prin spalaturi după contacte? Țin sa spun ca nu a fost protejat. Mulțumesc

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil că aţi avut o infecţie genitală :(
Ginecologul nu ţi-a spus diagnosticul?

Oricum, ar fi TREBUIT ca şi partenerul să se trateze chiar dacă este asimptomatic ( chiar dacă NU are simptome ) - altfel degeaba ai făcut tu tratament că el o să-ţi retransmită infecţia...

Vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Indicat e să o faceți protejat. Astfel eliminați riscul de bolii sexuali și riscul de sarcină.

| corolav a răspuns:

Usturimea nu provine de la faptul că relația sexuală s-a făcut fără prezervativ.
Este foarte probabil ca respectivul să aibă un herpes penian, sau candida, sau vreo altă ciupercă.
Cel mai corect este un control serios, al bărbatului, la un medic der
matolog. Eventuale analize de laborator, colectare de lame cu probe peniene și, după rezultate, tratament conform indicației medicului specialist.
Este indicat a se întrerupe contactele sexuale pînă după un astfel de control.