| Amnaaa52 a întrebat:

Buna.
Am o întrebare.
Mi-a întârziat menstruația 5 zile, specific că nu am menstruația regulata.
Am mai avut întârzieri, dar au fost doar de 1 zi, 2 zile.
Menționez că am avut contacte sexuale pe toată durata lunii.
Contactele au fost neprotejate și a ejaculat in mine de fiecare dată.
Noi încercăm de 4 luni sa concepem un copil, dar nu am avut niciun rezultat până acum.
Ne dorim mult asta.
De o săptămână am dureri menstruale, dar fără sângerare.

P.S. am pus întrebarea din nou deoarece nu am primit niciun răspuns concret.
Aștept orice părere.

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai medicul tau ginecolog te poate ajuta, trebuie sa mergi la control sa iti faca ecografie sa vada el cauzele pentru care nu iti vine menstruatia, poate esti deja gravidă ai facut un test de sarcina macar?

| Amnaaa52 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu am făcut niciun test pentru că am presupus că e doar o întârziere.M am gândit și că ar fi devreme pentru un test
Dar mă dor sânii și îi simt grei... timp de câteva zile am avut dureri ca cele dinainte să îmi vina menstruația, dar fără sângerări. iar azi acele dureri s-au oprit

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Amnaaa52):

Fă nene un test ca nu traiesti in anii 80 sa presupui, acum ai mijloace la dispozitie doar sa vrei

| Violleta2022 a răspuns:

Avand o menstruatie de tip NEREGULATA este incorect sa spui ca ti-a intarziat, odata ce nimeni si nimic pe lumea asta nu-ti poate calcula vreodata menstruatia, ovulatia sau perioada fertila.

In acest caz, este recomandat pentru toate fetele si femeile cu ciclul de tip NEREGULAT, sa nu faca sex neprotejat, putand ramane gravide, in orice zi a lunii.

| Amnaaa52 explică (pentru Violleta2022):

Pai noi chiar ne dorim un bebel
O sa mai aștept puțin și o sa-mi fac un test

| Violleta2022 a răspuns (pentru Amnaaa52):

Atunci, sa fie cu noroc!

| StoicAnalysis a răspuns:

Intreaba medicul de familie. Treci peste rusine si intreaba. Mai bine primesti un raspun de la un specialist, decat de pe TPU.

| orailibrail a răspuns:

Daca vrei sa faci copii nu face sex in fiecare zi. Spermatozoizii sunt prea tineri
Lasa spermatozoizii sa se marurizeze. Din 3 in 3 zile

| Amnaaa52 explică (pentru orailibrail):

O să țin cont de sfatul tău, mulțumesc!

| danimocanu1milion a răspuns:

Cumpara un test de sarcina bre