| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare! Nu am avut neaparat o Dezvirginare pur si simplu mi-a bagat o de cateva ori. Si la sfarsit dupa 5 secunde ce a scos-o a iesit sperma. Era ziua mea de ovulatie dar el nu si-a mai dat laba sau nu a mai iesit sperma de peste 1 luna. Ce ziceti? Este sansa la o sarcina?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, mari. Este exact ceea ce se numeste o dezvirginare, cam asa sunt primele contacte sexuale. Iar tu erai in perioada de maxima fertilitate. Faptul ca a ejaculat la 5 secunde dupa intreruperea spermei iti arata cu o siguranta de 99% ca a mai scapt sperma si inainte (pentru a fi eficient, trebuie intrerupa penetrarea macar cu 40-50 de secunde inainte la barbatii experimentati si cu peste un minut la cei aflati in primii 5-6 ani de activitate sexuala sau acre au o perioada de abstinenta mai mare de cateva zile). Asadar, e mai probabil sa fii insarcinata decat sa nu fii (peste 50% sa fi reusit din prima si sa fiti parinti).

| darrio2007 a răspuns:

Oho! Dar ce sansa! De prezervativ a-ti auzit? Ce frumoooos spus! Nu si-a dat laba.Ha! Ha!

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de sarcina este chiar foarte mare. Orice comentariu in plus poate fi considerat ca fiind de prisos. Chiar si in cazul barbatilor cu multa experienta este indicat sa fie folosit prezervativul care pe langa protectie asigura si o penetrare mult mai usoara si mult mai putin dureroasa. Un baiat neexperimentat intotdeauna va ejacula in primele secunde, la primele intromisiuni astfel ca nu va putea duce la bun sfarsit dezvirginarea. Din pacate posibilitateade a se forma o sarcina este foarte mare.

| neutrino a răspuns:

Da, ai mari sanse!

| peperonies a răspuns:

I don't even...

| Oxana_8916 a răspuns:

Vai...pregatestete...