| mihaitz001 a întrebat:

M-am apucat de fumat de o saptamana jumatate. Este posibil ca atunci cand te controleaza doctorul de vreo raceala sa isi dea seama cumva de faptul ca fumezi? Stie cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Pai daca te va consulta si te va pune sa inspiri/expiri lung, tu vei tusi din cauza fumatului. Si tusea de la fumat este diferita de cea de la raceala. Isi poate da seama daca fumezi si te va intreba daca fumezi. Degeaba ii vei zice ca nu, ca va stii dupa tuse.

| mihaitz001 explică (pentru RareşTPUro):

Si daca nu trag in piept?

| RareşTPUro a răspuns (pentru mihaitz001):

Daca nu tragi in piept, nu se va vedea. Dar risti ca in 4-5 ani sa faci cancer la gat. Cancerul provine cu mult mai rapid daca il doar pufai in gura decat in piept.