| DoarOSimplaIndragostita a întrebat:

Bună! Am o întrebare scurtă…sau două. laughing Cum anume știi dacă un băiat și-a pierdut interesul față de tine? Il cunosc de puțin timp(in sensul ca vorbesc cu el de 2 săptămâni pentru ca face to face încă nu ne-am întâlnit), dar credeți că ar părea stupid dacă aș face eu primul pas spre el? Adică măcar să îi spun că îl plac și că as vrea să ne cunoaștem cât de curând în persoană. Nu prea sunt genul care să spună când îi place de cineva și am o oarecare reținere că aș părea "fraiera" sa zic așa dacă recunosc, deși și el mi-a zis că mă place

9 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar nu trebuie sa-i spui neaparat in cuvinte ca-l placi, ar trebui sa inteleaga asta din atitudinea generala pe care o ai fata de el. Spui ca el deja ti-a zis ca te place, deci gandeste-te daca s-a intamplat ceva in urma cu acele 2-3 zile, de cand zici ca nu ti-a mai scris. Analizeaza, poate ai zis ceva care l-a descurajat.

| aditimus a răspuns:

Daca nu te-ai intalnit face cu face cum vrei sa il simti? Virtual?
Daca te placea facea el primul pas.

| DoarOSimplaIndragostita explică (pentru aditimus):

Practic el mi-a dat mesaj și m-a căutat cel mai des dar in ultimele 2-3 zile nu a mai zis mare lucru. Și prima i-am mai dat și eu mesaj adică nu asteptam de la el mereu. Deci nu știu…

| aditimus a răspuns (pentru DoarOSimplaIndragostita):

Atunci iesi cu el fizic si vezi care e treaba.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dar credeți că ar părea stupid dacă aș face eu primul pas spre el? Nu.

| VoidEternal a răspuns:

Daca el ți-a zis "deja" că te place înseamnă că nu tu ai făcut primul pas. Nu?
PS: un pic de sinceritate nu a omorât pe nimeni. Fraieri sunt doar cei care cred că cine face primul pas e un fraier.

| siriusblack98 a răspuns:

Dar nu-i spune că îl placi wtf. Nici nu vă cunoașteți. Zi-i doar să vă vedeți la o cafea ( ca niște oameni normali ) că ai o zi liberă sau ceva. După întâlnirea respectivă decizi pe mai departe.

| Mopmop a răspuns:

Sint sanse 50% -50% sa te placa si el.
Fa tu primul pas si vezi ce zice.
Daca mananca ciuperci fa cale-ntoarsa si cauta pe altcineva.
Viata e scurta ca sa ne punem intrebari fara sens...

| OldMoney a răspuns:

Am o oarecare reținere că aș părea "fraiera"
Cred ca mai fraiera ai fi daca ai astepta dupa el... Se poate ca tu sa astepti degeaba si de fapt sa pierzi alte ocazii mai bune.
Pari serioasa si hotarata, vezi daca si el e la acelasi nivel, altfel...