| MaRiAtC917 a întrebat:

Buna, am o intrebare subt de cateva luni impreuna cu iubitul meu si pana acum nu am avut nici macar o problema dar de cam 2 saptamani a inceput sa se schimbe si deloc in bine ci in rău, iar eu nu stiu ce sa fac pentru ca nu el acelasi tip pe care l-am cunoscut eu prima data si nu imi place deloc ce ar trebui sa fac? Oare sa ii spun?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Asa e in primele luni laughing vezi varianta buna si controlata a unei persoane. E posibil ca asa sa fie el in general, acum ca s-a aocmodat cu tine si simte ca nu mai trebuie sa se controleze. Daca te deranjeaza poti incerca sa-i spui si daca nu se schimba (degeaba spune daca n-o face) desparte-te de el.

| relian a răspuns:

Pai mai intrebi, spune-i normal.Cred ca deja s-a plictisit de tine sau ceva nu-i mai place.Chestia mai naspa e ca no sa iti zica motivu real sub nici o forma, iti va spune alte povesti dar nu adevaru, se va jura ca zice adevaru dar numai adevar nu-i ala laughing

| HazelEyes77 a răspuns:

Sigur ca trebuie sa vorbesti cu el altfel nimic n o sa se schimbe la situatia actuala dimpotriva. Acum ramane de vazut daca se rezolva ceva sau nu. Daca nu mai simte la fel n are rost sa continuati asa.

| AndreeaAndreeoff a răspuns:

Buna, ar trebui dupa parerea mea sa discutati despre aceste schimbari ale lui. Incearca sa il confrunti la o discutie serioasa, asa mai fac si eu cu iubitul meu cu care sunt impreuna de 8 luni jumatate. Chiar aseara imi radea in nas, pe o anumita tema, zici ca era un tanc de 5 ani, nu un adult in devenire. Si l-am luat frumos la o discutie, de parca as fi fost maica-sa si uite ca s-a linistit baiatul meu. Apoi a tacut si m-a ascultat cu atenite. Fa-i si tu asta cu iubitul tau, intreaba-l care este problema si de ce s-a schimbat, intreaba-l daca l-a deranjat ceva din ce ai facut, ce l-a determinat sa se schimbe, cine stie ce este in mintea lui.Fii cea mai buna prietena a lui, fii confidenta, nu numai iubita! Ai grija ce faci, daca nu merge nici cu frumosul, afiseaza indiferenta aia naucitoare, va veni el dupaa tinewinking incearca prima metoda, apoi a doua, daca nu merge niciuna inseamna ca nu e el tpul tau, sper ca ti-am fost de ajutor

| SrnDeea a răspuns:

Heii! Incearca sa discuti cu el, sa îi spui ce simti dar nu ca la interogatoriu! Poti sa ii spui ca te deranjeaza compottamentul lui din ultima vreme si ca dauneaza relatiei voastre! Daca simti ca il iubesti cu adevarat, continua daca nu lasa-l, lumea e mare, mai sunt o gramada de baieti! Apropo iancearca sa aflii de ce are un astfel de comportament, ai de unde sa stii ca nu are pe altcineva?
Sper ca te-am ajutat!