| DiiAnna_3629 a întrebat:

Buna!
Am o mare probema. Pe 1 decembrie am facut sex cu prietenul meu. Am folosit un prezervativ apoi ne-am oprit si i-am facut sex oral.
Imi este frica deoarece prezervativul cred ca alunecat in timpul contactului sexual. Precizez ca nu a terminat in mine.
Ciclul menstrual trebuia sa-mi vina ieri iar azi am inceput sa am niste scurgeri vaginale de culoare bej si niste cheaguri de sange de culoare maro.
Nu vreau sa fiu insarcinata...maine am de gand sa cumpar un test de sarcina.Credeti ca as putea fi insarcinata? Ce sunt acele cheaguri de sange maro?
Multumesc anticipatwinking

9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu, nu ești însărcinată.
Probabil este vorba de o infecție, deci trebuie să mergi la medicul ginecolog.
Testul de sarcină se face după 21 de zile de la contact, dar atunci când există dubii serioase; tu nu ai motive de îngrijorare, deci poți să stai liniștită în privința sarcinii.
Baftă!

| serendipity8300 a răspuns:

E doar zi de intarziere nu ai dc sa te panichezi.

| trăncănici a răspuns:

Nu eşti însărcinată, dar pe viitor, pune-l să folosească prezervative potrivite mărimii lui.

| IMC90 a răspuns:

Ce tablou frumos ne-ai oferit laughing

Si totusi, de ce ai simtit nevoia sa ne spui ca ai facut sex oral? laughing Adica, nu vad nici o relevanta.

| IMC90 a răspuns:

Tare asta laughing

| atac19 a răspuns:

In primul rand menstruatia iti poate intarzia,mai ales daca atunci a fost printre primele dati, si stai linistita ca nu sunt sanse sa ramai insarcinata, pentru ca inainte si dupa menst cu 5 zile o poti face, fara sa fie posibilitatea unei sarcini.sau menstruatia mai poate intarzia si daca ai fost/esti racita.

| Marina1000 a răspuns:

Relax!:*,totul va fi bine ai încredere:*, mie mi-a întârziat şi o săptămâna ciclul, dar a fost bine în final:*

| greatLOL a răspuns:

Nu,nu ar trebui sa fi insarcinata, daca spui ca ai folosit prezervativ.Cheagurile,sunt niste, ca un fel de vase de nu stiu ce care s-au spart in timpul sexuluilaughingBye

| LBROMANA a răspuns:

Doamne feri.