| Aishaa a întrebat:

am o mica problema mare. Sa v-o scurtez.Am o relatie cu un baiat de 18 ani[eu am 14] dar nu ne-am intalnit vreodata, el fiind foarte departe si vb doar pe mess.Am facut un an impreuna, certurile tot timpul au fost insa in ultimul timp de fiecare data ma gandesc la despartire.Nu mai vreau o relatie la distanta, desi el a renuntat la multe pentru mine si stiu ca nu voi mai putea gasi cineva ca el.Insa am toata viata inainte, familia ma sfatuieste mereu sa nu stau cu cineva care ma face sa sufar asa tare dar nu stiu. Voi ce credeti? Fara raspunsuri stupide va rog, mai bine abtineti-va.

23 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Are dreptate familia ta.

| Timmotey a răspuns:

Si eu traiesc aceeasi poveste dar eu l am vazut eu din ploiesti el timisoara il iubesc si ma iubeste incercati sa va vedeti spune-i lui sa vina in orasul tau ca doar are 18 ani poate va fi mai bine daca o sa va vedeti

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Daca u crezi ca nu mai poate fii nimic intre voi doi, pune punct relatiei, asculta.ti inima

| GenEu a răspuns:

Nu vreau sa te jignesc...
Dar aceasta "relatie" nu a existat / nu exista.
Nu vad cum poti fi intr-o relatie din moment ce nu v-ati intalnit niciodata.

| Dyony01 a răspuns:

dar o relatie la distanta nu merge.de unde sty uh ca a renuntat la multe pentru tine. daca nu v-ati intalnit niciodata de unde stiu uh ce face el acolo. un sfat. niciodata sa nu crezi in cuvintele unui baiat,, eu ti-as zice s-o lasi balta ca nu merge asa.mai ales daca nu ma mai intelegeti...imi pare rau. sper ca te-am ajutat :*:*

| Bl3ndDjBl3nd a răspuns:

Si ati facut se x prin 3G? laughing aia nu e dragoste e cel mult prietenie happy

| toygirl a răspuns:

Nu stiu ce ffel de frelatie aveti...eu cred car trebui sa inkei relatidata...e rau sa iubesti pe cineva la distanta,e foarte durerosde aceeaiti rekomand sal uitivei mai intilni baieti,mai alt fel, asa ca succes
nu uitaca, el nu e ultimul baiat din lume

| Adalutza a răspuns:

Pai relatziile astea de pe mes nu prea sunt relatii happyhappyhappyhappyhappy poate tu o vezi asa.si nu inteleg cum te face s suferi? si tu nu ai d unde s sti ce fc el acolo oh go on pot s bag mana in foc ca are pr ...stai linijtita ca sigur nu tie fidel laughing mai ales pentru ca nu vatzi vazut niciodata...s nu crezi ca sunt rautacioasa, dar sorry, asta-i adevarulwinkingwinkingwinkingwinkingmai bine dai ign

| Dunnamite a răspuns:

Aaaaa, de unde stii tu ca a renuntat la multe pentru tine daca nu l-ai vazut vreodata? te duce cu zaharelu', "draga mea chiar daca nu ne-am vazut vreodata, sa stii ca eu am renuntat la multe pentru tine, da' nu fac nimic ca sa vin sa te vad, am 18 ani si nu ma lasa mama si tata sa vin sa te vad"...da, a renuntat la multe! normal ai 14 ani si crezi orice acum! si ai facut un an de cand vb cu el pe mss, nu de relatie! pierzi timpul! o sa-ti dai seama mai tarziu! (scurt si la obiect)

| ZippyCata a răspuns:

Pe bune...are 18 ani si u ai 14! O_o si o relatie pe internet. ( ce bine mai era pe vremuri fara internet ), iarta-ma sa iti zic dar are 18 ani nu ai idee ce a facut el pe acolo.de obicei lumea arata exact cum isi doreste pe internet, nu cred ca cineva ii tinea pistolul la tampla sa iti zica tie numai adevaru. Si pe deasupra toata lumea stie ca relatiile la distanta nu tin. dar nu asta e important, important este faptul ca el are 18 ani --> si chiar daca v-ati intalni e o diferenta de varsta considerabila si nu prea cred ca e cine stie ce magnat.cam atat cred ca intelegi ce vreau sa zic

| Tzuc a răspuns:

PAi.rezolvarea solutiei o vad asa.ar trebui macar odata sa va intalnbiti sa discutati face2face.si atunci vei sti daca merita sau nu sa mai fiti impreuna.Macar o zi sa stati asa sa va vedeti.lafel am avut si eu 2 relati. vorbeam doar pe mess la prima nu neam inmtalnit niciodata si neam despratit iar a doua am hotarat inainte sa ma desparte de el sa ne vedem macar odata.si mi-am schimbat total parereahappy

| RObeRT_8698 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti happy

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Dupa parerea mea.ar fi mai bine sa te desparti de el.
sa'i explici situatia...
straight face Distantaa asta!sad

Dar vorba ta ''Insa am toata viata inainte,''
Deci mai bine iti cauti un prieten de la tine de acolo.
Normal ca si dupa despartirea cu el o sa suferi!sad
pentru ca nimic nu tine la nesfarsit.
mai ales la varsta astatongue

Ai grija ce faci!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...si eu am facut o data asa si mereu certuri peste certuri incearca sa ii zici ca te fsace sa suferi si ca nu puteti tine o relatie la distanta cine stie daca el nu are acolo o prietena si el doar te pacaleste doar are 18 ani o sa ramaneti prieteni {pe mess} dar nimic mai mult nu sunt eu prea buna in a da sfaturi dar incearca poate merge bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuia sa accepti o relatie la distanta sa nu mai crezi niciodata in relatii la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu tot la fle am 14 ani.si baiatul aproape 17.tot pe mess.nu ne-am vazut vrodata.nu ne-am certat si suntem km zic alti c defpat nu e nimic de 2 luni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incheie "relatia"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa l

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai cresti!

| Marian_6643 a răspuns:

De unde stii ca l a renuntatla multe pentru tine? Poate e un pusti smecher in fata monitorului care face misto de tine. Nu poti sa stii ce fel de om e. Nu sunt de acord deloc cu relatiile la distanta, macar daca te-ai fi intalnit si tu de 2-3 ori cu el sa il cunosti ca pe mess nu e nimic. Io te sfatuiesc sa inchei mai ales ca varsta dintre voie e cam mare si cum am mai spus nu v-ati vazut nici odata. Bafta

| asdfghjklasd a răspuns:

Te sfatuiesc sa-l parasesti.si eu am fost intr-o situatie ca asta.si oricum ori cat ai crede ca te iubeste sau etc...oh go on.el cauta numai sex.probabil ti-a spus ca nu cauta asta si bla bla, mai bine renunta la el si iti va fi` ff bnn sunt MULTI baieti de varsta tawinking... puup:*

| magicbutterfly_7090 a răspuns:

Eu iti zic din propria experienta ca relatile la distanta nu prea rezista, dar tu sti mai bine. Daca crezi ca merita sa fi cu el si ti-a demonstrat indeajuns incat sa te faca sa-l crezi atunci continua relatia...dar trebuia sa te gandesti ca el pe mess iti poate zice multe dar in realitate nu sti ce face mai ales ca nu v-ati vazut niciodata.Si mai spui ca va certati cam tot timpul.Ai doar 14 ani si ai tot timpul din lume pentru alte relatii.Eu zic sa vorbesti cu el si sa ii spui deschis ce simti, ca nu-ti mai doresti o relatie la distanta si sa gasiti o rezolvare impreuna. Sper ca te-am ajutat! Mult succes si sper sa faci ceea ce cel mai bine pentru tine.

| Flaviuz a răspuns:

Eu am o verisoara, care are prieten si prietenul lui a venit dupa ea in Timisoara sa o i-a la el!