| Usernameeeekjdj a întrebat:

Bună. Am o nelămurire, acum 8 zile am făcut sex neprotejat cu iubitul meu, nu și a dat drumul în mine. Iar acum 5 zile trebuia să-mi vină ciclu dar nu mi-a venit, țin să menționez că am ciclu neregulat. Ar trebui să îmi fac griji?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu de tip neregulat NU se poate vorbi niciodata de "trebuia sa-mi vina ciclul" fiindca nimnei d epe fata pamnetului nu poate sa stie cand vine un ciclu neregulat, deci este o aberatie sa afirmi asa ceva.
Sexul neprotejat poate duce la sarcini nedorite, tu putand fii in plina perioada fertila acum 8 zile, deoarece ai ciclul de tip neregulat iar ovulatia se poate produce oricand.

Fa un test ede sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata!

Iar pe viitor, folositi prezerevativul la sex, ca nu se poate calcula, estima sau stii vreodata cand ai tu ovulatia sau menstruatia.

4 răspunsuri:
| Carbit9669 a răspuns:

Dereglari hormonale sau poate si a dat drumu pe ascuns cel mai bine un test de sarcina