| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena care are 16 ani si a intretinut relatii sexuale cu iubitul ei (cu acordul ei, ea a vrut), parintii ei au aflat si vor sa se duca la politie sa il denunte pe baiat, ea sustine ca nu vrea sa depuna nici o plangere pentru ca a fost de acord sa aiba relatii sexuale cu el, ce e de facut pentru baiat? El nu e minor si sustine ca amandoi au fost de acord, nu a influentat-o cu nimic... multumesc!

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă părinții nu au dovezi că cei doi fac sex împreună, o simplă sesizare la poliție nu poate începe o urmărire penală pe vorbe. O acuzație trebuie însoțită de dovezi.

| mihai69 a răspuns:

Dacă actul a fost consensual, și părinții lui fac plângere se poate întâmpla ca:
- plângerea să fie soluționată ca fără temei;
- iar băiatul poate face el plângere contra părinților pentru denunț calomnios.

| Andreeush a răspuns:

Ce vârstă are băiatul?

| Crackman a răspuns:

Ce ii trebuie și aleia la 16 ani sex.
Cât sa zic despre pedofilul ala... Nu mai zic.
Oricum nu prea are ce sa ii facă fără plângere.

| Justme12344321 a răspuns (pentru Crackman):

Nu te supara, tu la ce varsta ai inceput viata sexuala?happy

| Crackman a răspuns (pentru Justme12344321):

| ancaval a răspuns:

Păi dacă fata a fost de acord, ce mai vor părinții?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De aia nu mai poate politia ca a facut o fata sex

Răspuns utilizator avertizat
| Ely1234567 a răspuns:

Fata câți ani are?

| Justme12344321 a răspuns (pentru Ely1234567):

16 ani

| Ely1234567 a răspuns (pentru Justme12344321):

Pai dacă a fost de comun acord nu îi vor face nimic.