| anonim_4396 a întrebat:

am o problema. Acum cateva zile am facut petting cu prietenul meu si a atins vulva cu penisul care nu cred ca era in erectie. m am panicat si dupa 2 3 minute i am zis sa inceteze si m am dus sa ma sterg repede cu servetele umede in timp ce el a zis ca se duce la baie " sa si termine treaba ". Exista vreo sansa sa raman insarcinata? Sunt virgina.

5 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Nu

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Ai mai postat intrebarea. De ieri si pana astazi nu s-a schimbat biologia umana nici modul de procreere. Poti fi linistita nu esti gravida si esti in continuare virgina.

| Emilian65 a răspuns:

Ce treaba, trebuia sa termine?

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi o posibilitate, dar una foarte, foarte, foarte mica. Faptul ca esti virgina nu are nici o importanta in cazul de fata. Important este daca lichidele lui au ajuns intr-o cantitate suficienta la intrarea in vaginul tau. Probabil ca nu.