| anonim_4396 a întrebat:

Sincer, nu am unde sa ma descarc, asa ca o sa o fac aici. Ma simt cam ciudat. Toate prietenele mele vorbesc despre iubitii lor, ce fac in timpul liber cu ei, cum se distreaza, etc. Eu nu am prieten ( am mai avut cateva relatii dar nu foarte lungi ) si la inceput nu m-a deranjat, chiar imi placea sa fiu singura - nu depindeam de nimeni. Dar de o bucata de timp parca simt nevoia sa fiu cu cineva... sa " simt pe cineva acolo" daca intelegeti ce vreau sa spun. Am multi prieteni, dar sunt doar prieteni nu pot sa ii vad mai mult de atat. Stiu un baiat - de la alte persoane si de pe fb - care mi s-a parut dragut si destept... numai ca nu am avut niciodata ocazia sa vorbesc cu el. Nu sunt timida sau ceva, doar ca nu prea mai stiu ce sa fac. Adica, ma gandesc ca daca e sa te indregostesti, sa fi cu cineva vine de la sine nu trebuie sa cauti tu, dar a trecut ceva vreme de cand zic asta laughing. Liceul e plin de baieti draguti dar chiar nu am nici o idee ce sa fac! Dati-mi un sfat, ceva, orice laughing! Multumesc! FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| gusti69 a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa iti cauti un partener caci va veni cand te astepti mai putin spun asta din propia experientahappy Daca vrei tu sa ai un partener sal il cauti tu atunci pune mana pe unul care ti se pare interesant si dragut( fiind fata este mai usor sa cuceresti un baiat) si fa o incercare dupa un timp daca va intelegti bine va aparea si dragostea pentru el.happy dar eu unul as prefera sa las totul sa se intample la timpul lorhappy

11 răspunsuri:
| dafy a răspuns:

Buna adina
eu cred ca toate au timpul lor si daca nu simti nimic pentru nimeni nu trebuie sa fi cu cineva doar ca sa le poti si tu prietenelor aventurile tale...un prieten ai atunci cand simti ca esti atrasa de cineva cand iti doresti o anumita persoana nu sa stai sa cauti
sfatul meu e sa astepti pana ce o sa.ti faca si tie dragostea cu ochiul si atunci sa actionezi.crede.ma ca o sa vina si vremea aia dar nu te grabi ca apoi sa nu regreti
succes
pupici

| Heather2001 a răspuns:

Cauta si sigur vei gasi...sunt ataaatia baieti frumosilove strucklove struck.nu e greu sa gasesti unulwinking

| hotshotb a răspuns:

Trebuie sa acorzi o sansa baietilor de a vorbii cu tine, de a te cunoaste.Nu poate sa vina unul sa il vezi si sa zici ca mori dupa el.Trebuie sa ii cunosti.Asta nu inseamna sa ii cauti tu pentru ca daca e sa fie o sa fie dar trebuie sa vb cu ei ca nu o sa iti intalnesti viitorul prieten doar uitandu-te la el

| ConnstanntiN a răspuns:

Nu inteleg de ce mai stai atat pe ganduri? baga-te in ei gagica, mananca-i de vii big grin ai avantajul sa fii fata si sa iti poti alege partenerii, incearca, conaste-i! Bafta!

| scarletjo a răspuns:

Buna! In loc sa stai sa te gandesti...mai bine lasa-te purtata de val. Daca tu iti doresti un iubit nu mai cauta defecte tuturor baietilor(nimeni nu este perfect). Daca nu cauti.nu gasesti!

| doc69 a răspuns:

Stai lin., cand e sa se intample se va intampla, socializeaza

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma bucur sa vad ca esti cu "capul pe umeri". Stai linistita,viata, abia incepe, nu ai pierdut nimic.Curind,va rasari soarele si pe strada ta si va straluci cu putere. Sper ca intelegi. Dumnezeu sa te apere.Numai bine.

| rockiordeath a răspuns:

Pai,in primul rand nu este un lucru rau daca nu ai prieten. si dragostea defap tu crezi ca o cauti dar ea chiar vine de la sine.ok si daca vrei sa impresionezi pe cineva(daca nu are prietena ) trebuie sa te apropii usor de el nu sa sari pe el din prima pur si simplu intra in disvcutii cu el iar in rest o sa vina tot de la sine.ma bucur si sper ca te-am ajutat.:*

| sanyx a răspuns:

Nu trebiue sa-ti faci o relatie doar de gura lumii. Daca AI NEVOIE de o relatie poti sa incerci dar in nici un caz sa nu te grabesti. Graba strica treaba. Trebuie sa vina de la sine.

| lupesh a răspuns:

Sunt milioane de baieti in Romania.Dar parerea mea e sa nu te grabesti in privinta asta.O sa apara si baiatul potrivit pentru tine.Ai putina rabdare.O sa apara si soarele pe strada ta.Noapte buna

| morena06 a răspuns:

Mda,si eu patesc la fel,e cam suparator, dar gandeste'te ca si ele o sa fie la un moment dat singure si tu o sa ai prieten, si o sa te simtii binee!:*toate la impul lor...