| ooopaaa a întrebat:

Am o problema. Colegii imi dau palme la fund. Si mereu le dau cate o palma peste fata f tare sau un picior in zona sensibila. Dar tot nu inceteaza. Aveti ceva sfaturi? Cum as putea reactiona pt ca ei sa inceteze?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sarut mina! Vorbeste cu profesorii sau directorul scolii, daca esti elevă, sau daca esti la serviciu, vorbesti cu sefii. Ce virstă ai? Mersi.

| MskDesign a răspuns:

Cred ca esti super dotata la varsta ta.

| DaniTDCI a răspuns:

Incearca sa le zici sa-ti dea pace. daca chiar asa de tare te enerveaza chestia asta. poti vorbi cu gardianul scolii (daca aveti gardian in scoala) sau vorberte cu directorul. asta inseamna abuz sexual

| Krises a răspuns:

Salut, ti-as spune sa ii spui unui profesor, daca continui sa le dai cate un picior in zona sensibila. s-ar putea sa-i lasi fara mostenitori la un moment dat

| ooopaaa explică:

15 ani...i.am zis dirigii despre un coleg mai demult, si se potolisera toti. Dar acum iar au inceput. Nu ma mai pot duce de multe ori sa ii parasc... Cred ca voi incerca de buna voie

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ooopaaa):

M ai bine mergi si vorbeste cu părintii tăi, sa vină ei la scoală sa discute cu diriginta