| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema dar imi e si jena s-o pun. In fine zice-ti ce vreti.

Eu cand m-am combinat cu iubitul meu i-am zis clar sa nu aduca nicidoata in viata lui vorba sa facem dragoste sa nu zica absolut nimic legat de asta pentru ca ma supar rau pe el ( eu sunt prea mica sa ma gand la asta ).

Acum prietenul meu vrea sa se culce cu una si mie mi-a zis. Acu da il inteleg si eu daca eu nu vreau. El pe mine ma iubeste oricum dar ma simt naspa sa se culce cu aia crying. Adica imi zice pe fata ca ma insala si ma simt nasol. O prietena de-a mea zice ca da ca e corect atata timp cat eu nu vreau sa ma culc cu el e baiat si totusi dar alta prietena zice ca daca ma iubeste asa mult cum zice el si cum zic eu ar trebui sa ma astepte. Dar eu nu o sa fac asta nici acum nici la 15 sau 18. Pur si simplu o fac atunci cand stiu ca el e barbatul langa care vreau sa traiesc toata viata. Nu asa doar aventuri adica sa ma culc cu el si apoi sa ma lase balta.
Si nu stiu ce sa fac prietenul meu ma iubeste si eu tin ff mult la el avem 1 an impreuna dar intervine asta.Nu vreau sa ma despart de el mai ales acum cand s-a schimbat si e altfel vorbim unu cu altul mai frumos si tot felul de chestii.Nu mi-e prea asa ca se culca cu ea pentru ca stiu ca nu o iubeste si ca aia e o curva de a luat-o totii dar in fine ma simt prost eu asa ca doar na. Si plus de asta aia stie ca nu mai sunt cu el si azi am intrat pe id lui si face : " te-ai gandit draga " si i-am zis : " stai putin ca nu e el sunt ( numele meu ) " si face " mai fato ce mai cauti pe id lui nu stti ca eu sunt prietena lui " si am tacut din gura in fata unei curve ca ea si am zis " da scuzama nu am stiut " crying in viata mea nu m-am injosit in fata unei fete. Nu stiu ce sa fac
Ajutati-ma va rog gandititva ca il iubesc si chiar tine la mine si el

Răspuns Câştigător
| andrutzza_7901 a răspuns:

Uff chiar e nasol si eu am patit exact la fel, spune-i prietenului tau faza cu fato ce cautzi pe id lui etc si explica-i ca asta te-a injosit. spune-i sa se culce cu ea odata si sa o trimita la naiba sau sa se culce cu alta...iar chestia cu culcatu cu alta fata sincer doare ...si eu am trecut prin asta am 16 ani si totusi nu vreau sa imi incep curand viata sexuala, si incearca sa ii spui ca data viitoare cand vrea sa faca ceva anume sa nu iti mai spuna ca nu face decat sa te raneasca. sper ca te-am ajutat.te-am pupat dulke si sper sa faci alegerea corecta:*:*:*:*

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Este normal să vrea facă sex, că i s-a acrit și lui de atâta manuela laberman- l**ă-, ai putea chiar să îi găsești Tu o femeie care să aibă, mai puține boli venerice, că dacă se încurcă cu o individă bolnavă, poți avea și tu necazuri, dacă vă sărutați.
Restul sunt discuții inutile, și cretinoidice.

| answer a răspuns:

Fata mea,
In primul rand, prietena iti este cea care ti-a zis ca daca te-ar iubi, te-ar astepta cat ar fi nevoie, cealalta e o jigodie.

In al doilea rand un om care zice ca te iubeste, dar se duce cu alta, atunci ala nu e om, ci un gunoi, care te vede mica si te prosteste (imi pare rau dar asta e cuvantul potrivit) pe fata; Vrea o relatie cu tine, OK! Atunci te asteapta cat e nevoie; dar nu face ceea ce a facut;

In al treilea rand, e o conceptie de rahat sa auzi ca, vai, e barbat si nu se poate abtine; daca omul vrea si isi doreste sa fie cu tine, o va face; este doar o prejudecata faptul ca nu poate rezista fara sex!

In al patrulea rand, un om care nu te-a respectat odata, pentru ca acum te calca pur si simplu in picioare, pai sa fii sigura ca alta data o va face in alte moduri mult mai imorale, daca ceea ce face el acum ti se pare ceva putin grav;

Stiu ca ma vei, cel mai probabil, injura pentru ca nu ti-am dat un raspuns care sa-ti convina, dar asta e realitate mai fata, o realitate crunta care iti va mai fii prezentata si de alte persoane cu siguranta.

Din ce ai scris tu, sa inteleg ca ai sub 15 ani? Sa sti ca nu gandesti rau cand zici ca nu vrei sa te cumci cu unul care apoi sa te lase! Asteapta cat mai mult cu putinta si nu vei regreta; Incearca sa vezi realitatea asa cum este ea, vezi faptul ca omul ala care spune ca te iubeste nu mai merita sa fii cu el nici macar o secunda; Degeaba o judeci tu pe fata cealata ca e o curva, ca au avut-o toi, daca el a mintit-o pe ea ca nu mai e cu tine; probabil ca este la fel de naiva ca si tine si se minte singura;

Sa tii cont ca este parerea unui baiat care a respectat, respecta si va respecta fetele, chiar daca unele dintre ele nu o merita si sfatul meu este sa nu te mai lasi prostita, ca vai e el baiat si e mai cu motz; daca te iubeste, te va astepta, iar tu, sa fii fraiera sa nu-l lasi sa te astepte cat mai mult, ca sa il pui, in felul asta, la incercare!

Nu in ultimul rand, vorbeste cu mama ta, persoana care ar trebui sa fie prietena ta cea mai buna, deoarece nu iti va vrea niciodata raul si nu mai merge pe ideea ca cine nu iti spune ceea ce vrei sa auzi, iti este automat dusman sau ca nu stie ce vorbeste;

Ai grija si cauta-ti un om care sa te merite, nu un rahat cu doua picioare care te minte si profita de naivitatea ta.

| wildthing a răspuns:

In primul rand, nu inteleg la ce iti trebuie tie prieten la varsta la care nici nu ti-au dat flocii. In al doilea rand, handralaul tau e pe mana cu gagica aia, sa te santajeze emtional, ca sa te convinga sa te culci cu el. E atat de greu sa iti dai seama? Copil tampit!

| liviu42 a răspuns:

Mai fata mai lasa iubirea, nu vezi ca incearca sa faca sex cu alta se mai gasesc si alti baieti. Nu te apuca si tu de sex ca cele care sunt pe aici si mai sunt si minore. Vei gasi omul potrivit.

| shtephie a răspuns:

Daca se culca cu alta, e clar ca nu te iubeste! Nu se opresc baietii la el.
Felicitari pentru gandire!

| AnNe a răspuns:

Bai fato tu esti proasta? scuza-ma doar ca cum tine asta la tine cand se culca cu alta? copiii din ziua de azi.azi maine se culca cu 10 si uh o ti mare ac tine al tine fa ma ce vrei doar ac eti o mare bataie d ejok.

| Noreasontosimle a răspuns:

Daaca el te ar fi iubit ar trebui sa te astepte, si totusi daca are nevoie de asa ceva nu trebuia sa ti spuna.parerea mea, se ducea la aia o rezolva si gata. tu nu stiai, relatia continua frumos.sad nu stiu ce sa zic da e aiurea te cred. Dar vorbeste cu el. spune-i ca ti-a zis aia ca e prietena lui, pune-l sa aleaga intre tine si ea si gata. Pana la urma, nu e sfarsitul lumii, baieti gasesti peste tot.:* bafta

| SociallyDepressed a răspuns:

Nu meriti un baiat ca el.Imi pare rau sa-ti spun asta dar el va duce cu presu pe aman2.Cum sa-ti spuna ca o sa te insele cu o fata cu care o sa faca sex?straight face Cum poti sa-i permiti asta? Se vede ca nu tine la tine.Da-i papucii pentru ca nu te merita. Daca nu i-ai oferit ce a vrut a plecat la alta...asa sunt baietiioh go on. Daca ii permiti sa se culce cu aia crezi ca nu o sa se mai culce cu altele? Trebuia sa-i spui direct "du-te la ea si lasa-ma pe mine" sa vei atunci ce facea... daca tinea cat de cat la tine nici nu se gandea sa se culce cu alta.Desparte-te de el, nu te lasa calcata in picioare.Stiu ca poate ti la el si il iubesti dar nu are roat sa suferi pentru cineva care nu da 2 bani pe tine.Deschide-ti ochii si fa ce e cel mai bine pentru tine.Mai sunt baietii, baieti care o sa te iubeasca si o sa te respecte pentru ce esti nu pentru ce ai in pantaloni.

| RoXyyR a răspuns:

Fata nu te iubeste daca se culca cu alta trebuie sa te astepte lasa ca daca e baiat si ce trebuie sa te awstepte. ar trebui sa nu mai fii asa visatoare si sa fii mai realista

| Prăjiturică_5703 a răspuns:

E complicat dar gandeste-te. daca nu il lasi sa faca asta cu acea fata poate nu o va face dar pentru a nu te minti si a nu te face sa suferi mai mult se va desparti de tine pentru ca multi baieti asteapta un interval de timp dar nu cred ca toti sunt dispusi sa astepte 10 ani de ex dupa o fatasad in cazul in care esti prea mica sa faci ceva cu el explica i sa mai aiba rabdare sa mai cresti...pentru ca in unele relatie dragostea asta leaga si mai mult persoanele care se iubesc si poate v`ei fi alaturi toata viata de el apoi nu se stielove struck oricum tu fa cum cionsiderisad :*

| cineva1 a răspuns:

Daca intr-adevar te iubea nici macar nu ii trecea prin cap sa faca treaba asta...lasa-l ca decat cu unu ca el, mai bine singura!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te-ar fi iubit te-ar fi asteptat pana cand te simteai pregatita. Poate ti-a spus ca o sa se culce cu aia doar pentru a lu tu initiativa:ori te culci cu el ori te desparti.Eu zic sa-l lasi in pace ca asta numa relatie nu este.(prietenul meu m-a asteptat doi ani, cu toate ca diferenta dintre noi este de 6 ani)

| DeadlySilence a răspuns:

Trebuie sa fii puternica si sa nu'ti pese,este clar ca prietenul tau are probleme daca nu poate sa se abtina cand vine vorba de sex,trebuie sa fie constient de sentimente dar in cazul lui e vorba de mai multe,eu zic sa te gandesti bine daca merita sa te consumi pentru el,am patit si eu acelasi lucru cu un baiat in care a intervenit o alta fata si crede-ma,dabea mai tarziu mi-am dat seama, ce greseala am facut ca l-am iubit pe acel baiat, 1 an e ceva, dar nu de ajuns incat sa poti numii o relatie serioasa, cel putin in cazul lui nu pare sa ia nimic in serios si sa tina cont de dorinta ta si sentimentele talewinking

| AlyNNutzA a răspuns:

Buna.

Esti proasta laughing.

Daca tinea la tine nu se culca cu alta straight face.

Si nu ii spunea lu' aia ca s-a desp de tinewinking
Pa, pa wave

| Sunitta a răspuns:

Daca te-ar iubii cu adevarat nu sa-r culca cu alta. Eu te sfatuiesc sa nu ai foarte mare incredere in barbati majoritatea sunt mincinosi crede-ma ti-o spun din propria expeienta, primul si ultimul iubit al meu a facut ceva asemanator iar eu visam cu ochii deschisi ca ma iubeste fff mult dar intr-un final s-a dovedit a fi cu mai multe fete. Ai grija!