| Naty2654 a întrebat:

Buna, am o problema. Deci bff meu are iubit si s-a despartit de el si ne-a venit ideea sa ne razbunam pe el(eu am iubit). Voiam sa ma combin eu cu el si dupa aia sa ii dau papucii ca sa vada cum a suferit bff meu (o prostie) si am facut-o dar ma simt super vinovata, practic eu cu fostul prietenei mele nu am fost imp dar cumva l-am inselat pe iubitul meu. Cum ii pot spune? Ca imi este foarte rusine de ce am facut.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

"practic eu cu fostul prietenei mele nu am fost imp dar cumva l-am inselat pe iubitul meu"

nu este inselat daca nu ai fost cu el, nu? este logic

"Cum ii pot spune (n.r.iubitului meu)? Ca imi este foarte rusine de ce am facut? "

unele lucruri este mai intelept sa nu le spunem celor la care tinem, daca rezultatul ar avea un impact puternic emotional (negativ) si dureros asupra lor, cu toate ca iti sacrifici constiinta tinand in tine acest lucru, este mai bine sa nu-l spui iubitului tau pentru ca ii va face rau.
oricum, ai zis ca nu ai inselat deci ...este intelept sa nu spui ceva de genul acesta nu?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urat, extraordinar de urat procedat.
Te-ai bagat in viata altora facnd cel mai urat lucru posibil care-ti va afecta iremediabil si relatia cu iubtitul tau.
Asa ceva nu se face niciodata!

| dullcat a răspuns:

Buna.Esti sigura ca povestea nu e inventata? Cum adica te-ai combinat cu el? Cate zile/ore? laughing Adica el nu stia ca tu ai deja iubit? Greu de crezut....Astfel de gesturi nu fac bine nimanui, razbunarea doar face mai mult rau si nu e deloc dulce cum se spune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e o răzbunare infantila, de toată jena. Rănind pe cel care ți-a făcut rău nu îți alunga rana din suflet, în cazul de față, durerea prietenei tale.
Mai bine îl datea uitării și nu va complicați cu chestii de genul.