| Fcsb_Tina_1998 a întrebat:

Am o problemă destul de delicată. Am facut s*x cu iubitul meu. Încă de la începutul vieții noastre sexuale i-am spus clar ca până când nu vom fi o familie,sau până când nu o sa fim destul de pregătiți pentru un copil, nu o vom face neprotejat. Așa ca de fiecare dată a fost cu prezervativ. Deci, a fost și cu prezervativ și de fiecare data când e*aculeaza simte asta inainte si "o scoate " sa zic așa înainte de aceastea chestie. laughing Într-o zi fiind singuri am facut-o de 6 ori PROTEJAT,de doua ori prezervativul s-a rupt dar nu e*aculase. waiting. După fiecare contact chiar dacă a fost cu protectie, am mers la baie si ne-am "spalat acolo". Acum întrebarea, al cãrei răspuns va primii fundăă este : Credeți că e posibil după toate aceste eforturi să fii rămas însărcinată? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, sansele de a ramane gravida sunt minime.

8 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da, un procent mic exista oricand. Poti lua pastila de a doau zi, dar maixim de 2 ori pe an, la interval de minim 6 luni! Dece oare exagerati atata, in loc sa alternati cu Petting?! Merita riscul oare?! Poti merge si la medic, pentru cea mai avizata parere.

| corbulalbrosu a răspuns:

Teoretic poti ramane insarcinata cu sperma ramasa in uretra dupa ejaculare. Acea sperma nu poate fi eliminata oricat de bine ar fi spalat penisul decat prin urinare defiecare data dupa fiecare ejaculare. Acea sperma ramasa inuretra se fluidizeaza dupa 5-10-15 minute si invariabil se scurge din penis in prezervativ si daca acesta se rupe poate apare o anumita posibilitate de a ajunge astfel sperma in vagin. Din acest motiv acel " Într-o zi fiind singuri am facut-o de 6 ori PROTEJAT, de doua ori prezervativul s-a rupt dar nu e*aculase." este o data irelevanta, relativa, neconcludenta, si ar trebui sa fim Mama Omida sau sa avem puteri paranormale sa putem ghici in ce moment al ciclului menstrual a avut loc respectivul sex. Sexul la care te referi, s-a putut petrecea inainte de perioada fertila si atunci se poate considera ca formarea unei sarcini ar fi teoreti foarte putin probabila, insa daca data sexului s-a situat, s-a produs in perioada fertila, atunci in acest caz probabilitatea de sarcina poate fi chiar semnificativa. Pentru un raspuns corect sunt necesare date certe cum ar fi : data inceperii ultimei menstruatii, la ce data urma sa inceapa menstruatia, ce tip de ciclu menstrual ai, adica este REGULATA sau NEREGULATA. Fara aceste date se pot formula doar pareri pe ghicite, pur subiective, imprecise fara nicio baza reala. Multa sanatate

| Oana92 a răspuns:

Sansele sunt destul de mici. In orice caz, faptul ca v-ati spalat ''acolo'' (sex faceti, dar pe nume la organe nu puteti sa le ziceti!) nu v-a protejat de o sarcina. Nu pricep nici cum ati reusit sa rupeti prezervativele alea, chiar din alea cu 3 la 1 leu cumparati?

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Oooo,iepuroaico laughing

| raluk27 a răspuns:

Teoretic nu. Doar dacă esti teribil de ghinionista si faci parte din acel procent extrem de mic de femei care raman insarcinate de la lichidul preejaculator (daca prezervativul nu a fost pus de la început)

| Fcsb_Tina_1998 explică:

Corbulalbrosu, am scris am scris acolo ca NU A E*ACULAT. Iar menstruatia a început pe data de 14 martie si s-a incheiat pe 18 martie, și respectiva zi a fost 20 martie. happy

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Fcsb_Tina_1998):

In cazul in care sexul a avut loc in a 6-a zi a ciclului menstrual se poate afirma fara a gresi ca in perioada zilelor de imediat dupa terminarea menstruatiei adica in zilele a 5-a, 6-a, a 7-a si a 8-a, chiar si daca sperma este EJACULATA intentionat in vagin probabilitatea de sarcina este mai mica de 5%. In cazul in care nu se produce ejacularea spermei in vagin, probabilitatea de sarcina scade la maxim 2-3%. Pentru stiinta ta pe viitor, in canalul existent in penis denumit URETRA intotdeauna dupa ejaculare ramane o cantitate suficienta de sperma pentru a se produce o sarcina. Aceasta sperma ramasa in uretra se va scurge in prezervativ inainte de a se produce urmatoarea ejaculare si in cazul in care prezervativul se rupe va exista in el o anumita cantitate de sperma care seva scurge in vagin chiar daca baiatul inca nu a ejaculat, si este suficienta pentru a putea sa ia nastere o sarcina in cazul in care femeia este in perioada fertila.

| Fcsb_Tina_1998 explică:

Oana draga, eu nu te-am întrebat ce părere ai ca s-au rupt alea. laughing Nu te priveste nici cat au costat. Dacă nu răspunzi strict la intrebare.Mai bine nu mai raspunzi. :*