| LoVeYoUtO a întrebat:

am o problema e vorba despre iubitul meu suntem impreuna de 1 an jumate, dar relatia nu mai merge... pentru mine, nu mai am nicio atractie fata de el, problema este ca nu pot sa ma despart de el ca ma santajeaza ca o sa le spuna alor mei ca m.am culcat cu el, cum as putea face sa se desparta el de mine, sa ne despartim fara sa spuna

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca s-a ajuns la santaj problema este deja dezgustatoare!
Eu i-as trage un sut in dos imediat! Si ce daca le spune parintilro ca s-a culcat cu tine? oare cat o sa te mai santajeze?
Spune-le tu si gata si scapa si de el, ca acum nu o sa suferi toata viata pentru un mitocan. Eu le-as spune si parintilor ca am santajeaza, ca in caz de merge la ei s ale spuna ceva, sa primeasca un pumn in nas de la taica-tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Santajeaza-l si tu la randul tau, cu depunerea la politie a unei eventuale reclamatii, plangeri privind o tentativa de viol in cazul in care nu accepta o despartire in termeni amiabili. big grin

| alexandru0sorin a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Man sincer nu mi se pare corect lol. ochi pentru ochi nu este mottoul sub care lumea ar trebui sa traiasca. prin ate cobori la nivelul unei scursuri care ar santaja pe cineva nu esti cu nimic mai bun in opinia mea.

cum se zice si in americana: fii omul mai mare.

| Roxin a răspuns:

Buna!

Sa presupunem ca se duce si le spune alor tai. In definitiv, tot o faceai. Fie ca acum, fie ca mai tarziu. Sexul este o activitate normala pe care o practica fiecare persoana de pe Pamant. Asa ca, eu mi-as asuma riscul si o mica dojeneala decat sa stau fortat cu o persoana pe care nu o mai vreau. Ce iti pot face ai tai? Pedeapsa? Iti vor interzice cateva chestii? E doar o chestie temporara. Scopul tau e sa te desparti de el, restul le rezolvi tu. happy

O seara buna!

| kandaraki a răspuns:

Si ce are ca te-ai culcat cu el? sa iti zic ceva, in o relatie e ok sa se culce ambii si sa faca sex, de ce ar fi un santaj? are poze deocheate sau video cu tine? ii zici simplu la revedere si atata tot, doar un prost va merge si se va plange cuiva ca a fost despartit si va incerca sa se razbune in asa mod!

| alexandru0sorin a răspuns:

Man el nu are nicio putere prin santajul lui. poti oricand sa le spui alor tai ca te-ai despartit de ei pentru ca te presa sa faceti sex si tu nu ai vrut. daca el le zice ca tea-i culcat cu el e ok pentru ca le zici ca mine pe cine au sa creada? pe fica lor sau pe un derbedeu arbitrar?

tu pe cine ai credE?

Răspuns utilizator avertizat
| Lore125 a răspuns:

Sincer sa zic iubitul tau da dovada de imaturitate(mai ales dupa atat timp de relatie), o persoana nu se tine cu forta, ar trebui sa ii explici ca o relatie functioneaza doar in cazul in care amandoi lupta pentru ea, tu la randul tau nu mai ai de gand sa lupti din cauza faptului ca nu te mai atrage. Faptul ca el te ameninta spunandu-ti tie ca le va spune parintilor tai ca tu ai intretinut relatii sexuale cu el nu va duce decat la cearta si asta o sa va desparta oricum pentru ca parintii tai in afara de faptul ca o sa faca scandal nu o sa ii mai permita lui sa va mai vedeti, deci el nu se alege cu nimic.

| Butnariu_Diana_2001 a răspuns:

Heii.Eu zic sa fii foarte indifereta si nepasatoare.Adica sa fii rece si sa-i dai replici dure,fa-l sa nu-i mai placa de tine,fii rea si dura,nu te aranja cand esti cu el,gen nu te da u fond de ten,fa-te mai neatrgatoare,ca sa-l faci sa nu te mai doreascaSacaie-l mult,comporta-te copilareste,fii imatura,nerabdatoare,intepata,cearta-l, da-i rekt si lucruri de astea, astfel faci sa-l indepartezi. Daca nu merge, incearca sa-i pui in cale o fata frumoasa, sa se indragosteasca de ea si asa scapi.