| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu iubitul meu de 3 ani jumate. Totul a fost bine cam 2 ani. Acum pare ca nu ne mai intelegem deloc. Ne certam aproape in fiecare zi din nimicuri. El si-a pierdut jobul acum o luna din cauza pandemiei (era agent de turism). Si-a gasit alt job la un call center, dar nu-i prea place. De cand s-a angajat parca ne certam mai des. Sexul s-a cam dus si mi-a zis o data cand era nervos ca nu se mai simte atras de mine. Adevarul e ca nici eu de el...m-am saturat sa trag de el sa faca... orice. Eu i-am gasit ambele joburi si m-am cam saturat sa fiu salvatorul lui cand el nu ma sprijina cu nimic. Problema e ca el a lasat un job bine platit in alt oras ca sa fie cu mine si acum daca ii spun ca vreau sa ne despartim o sa spuna ca din cauza mea a renuntat la job (ceea ce oricum nu e adevarat pentru ca ura jobul ala chiar daca era bine platit). Ai lui nu ma suporta, un alt motiv pentru care vreau sa ma despart de el. Singurul lucru care simt ca ma tine cu el este faptul ca avem un catel impreuna si o sa-mi fie dor de el. Cum as putea sa-i spun ca vreau sa ne despartim? Nu m-am mai despartit de nimeni. El e primul meu prieten.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Spune-i că pleci să plimbi cățelu'. Până la tine acasă.

| floresdemayo a răspuns (pentru mihai69):

Și va rămâne și cu cățelul...winking
Sfatul tău e și cel mai simpatic, dar si cel mai intelept.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Deci tu stai cu gagică-tu pentru un cățel wtf
dacă nu mai simți că merge las-o baltă și gata, ce-ți pasă de reproșurile lui?

| ania a răspuns:

Ai fi mai fericită să te muți cu cineva doar după căsătorie.

| LoveSleep a răspuns (pentru ania):

Faceți-mi și mie o predicție, va rog.

| Crackman a răspuns:

Pur si simplu te duci la mssa si discutati.
Estebposibil sa nu renunte si ss promits ca se schimba, ca idee nu o sa o facs

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din ceea ce spui îmi este clar că amândoi v-aţi pierdut interesul şi pasiunea unul pentru celălalt.
E posibil ca el să se comporte aşa cu tine şi datorită faptului că e influnţat de părinţii lui despre care zici că nu te suportă, dar şi din frustrarea că şi-a pierdut al doilea loc de muncă.
Ce să zic, încercaţi să vă despărţiţi pe cale amiabilă.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Pai si are rost sa continui o asa relatie daca el nu apreciaza eforturile pe care tu le faci pentru el? Daca nu va mai iubiti nu vad rostul sincer,si acum scuza-ma ca iti zic dar tu ai de gand sa ramai cu el de dragul catelului,pe bune? Fericirea ta, unde mai este in aceasta ecuatie? Daca acel catel este asa de important pentru tine poti sa il vizitezi din cand in cand chiar daca veti ajunge la despartire, sau va intelegeti de comun acord la cine ramane acel catel si se va rezolva totul pe cale amiabila, dar tu gandeste-te in primul rand la tine chiar daca este primul tau prieten, daca nu mai sunteti fericiti impreuna nu are rost sa mai pierdeti timpul degeaba.Multa sanatate!

| Pantagruel a răspuns:

Dimineata la cafea...dar sa fie weekend.

| Stegman a răspuns:

Ii spui ca tu crezi ca cel mai bine e sa va despartiti sau sa luati o pauza. Asa crezi tu ca e cel mai bine pentru tine si pentru el. Adevaru direct in fata fara ocolisuri sau minciuni. Ii spui ce sinti si gata.

| Berlinu a răspuns:

Nici nu inteleg ce rost are intrebarea asta

| Onlyme3991 a răspuns:

Merită pentru un cățel sa fiți împreună! Nu am mai auzit o tâmpenie mai mare ca asta!