| yoop a întrebat:

De cand mi-am inceput viata sexuala nu am avut niciodata orgasm, nu cred ca se pune problema ca as fi "frigida". Ma excit dar nu pot sa ajung la orgasm, am o teama...ca daca se rupe prezervativu si raman gravida, deci numa asta am in cap in momentul actului sexual. Cum pot sa faca sa ma relaxez, sa las toate gandurile deoparte?

Răspuns Câştigător
| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Da, foarte bine ca esti constienta de consecinte. Dar ca prezervativul sa se rupa este foarte rar, iar daca esti nesigura atunci mai bine ia pilule si atunci nu mai ai de ce sa iti faci griji! te pup!

3 răspunsuri:
| dydy22 a răspuns:

Se mai intampla sa se rupa prezervativul. dar cel mai bine este sa iei pilule si sa nu te mai gandesti la alceva si sa te concentrezi acolo. sau poate nu te excita el foarte tare sa ajungi la orgasm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luand anticonceptionale, asa nu o sa-ti fie teama si ai sa te poti bucura de orgasme, pentru ca atentie, traind cu teama asta, in timp devii frigida lucru care cred ca s-a si intamplat, cat mai repede anticonceptionale sau sterilet ca sa poti ajunge la normal, o sa inceapa o perioada grea pentru tine, revenirea, care dureaza in jur de unu doi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ieri am avut relati sexuale si nu am avut orgasm