| Armyanka a întrebat:

Buna, am o problema mare. Parintii au aflat ca stau cu un tigan timp de 4 ani. Mi-au luat telefonul si laptopul de prin 27decembrie. Sanatatea mea mintala a scazut, ma plicisesc rau, dorm cate 12 ore si tot nu imi ajung, incep sa am ganduri ciudate, anxietate, noroc ca am jurnalul in care scriu sa ma descarc. Acum scriu de pe pc-ul de la munca. Care este destul de criptat. Trebuie sa scriu pe scurt ca sa nu ma prinda. Eu facusem rost de un telefon de rezerva sa tin legatura cu el si asta a durat vreo 2 zile. M-au prins ca am luat telefonul ala, dupa ce le-am zis ca nu mai vorbesc cu el. Bun, au citit ca eu voiam sa plec cu el in Anglia, el are o oferta de job acolo si voia sa imi fac pasaport sa plec cu el. Desi eu as fi vrut sa raman in Romania, nu vreau sa plec acolo mai ales ca am inceput si scoala de soferi si am un job ok..sunt tinuta aici de o saptamana si ceva si nu stiu ce sa mai fac. Mi-au luat si banii si buletinul, portofelul cu cardurile tot. Mi le tin ascunse. Sa astept sa se calmeze apele sau sa plec acum? Nu ma lasa sa plec la el, imi urmaresc orice miscare. M-am mai sfatuit cu o colega care mi-a zis si mie si lui sa fim cuminti pana se calmeaza tot si ca timpul le rezolva pe toate. Eu tin legatura cu el prin intermediul unor colege. Lucrez de acasa, doar le dau nr lui si le zic ce sa scrie in mesaj. Ai mei cred ca el si-a batut joc de mine, ca m-a mancat de bani si asa mai departe si mai ales ca sunt si rasisti. Ce ma sfatuiti sa fac? Nu vreau sa apelez la politie pentru ca stiu ca daca o fac o sa imi bag parintii in belele si eu stiu ca ma iubesc si fac asta pentru mine, dar nu e chiar asa cum cred ei. Tata e suparat foc, urla la mine si abia ma baga in seama..mama e la fel de rasista ca si el, doar ca s-a mai calmat. Tata are probleme cu tensiunea, hipertensiune arteriala grad 3 si mi-e frica sa nu pateasca ceva. Ei mereu mi-au oferit de toate si nu sunt oameni rai, dar si iubitul meu e un om bun, tocmai de-aia nu stiu ce sa fac. Ajutor, va rog. Sunt disperata si nu stiu cum sa ies din toata situatia asta.

61 răspunsuri:
| AdrianaManu18 a răspuns (pentru Armyanka):

Doamne, te rog. Uita-te din exterior si citeste mesajele ca si cum ar fi altcineva in situatia ta, cum poti sa stai cu asa ceva? Doar din 5 mesaje mi-am dat seama ca tu sigur esti draguta si el e un tatuat cu muschi, iesi pe strada si vezi 5 ca astia. Te rog, nu-ti bate joc de viata ta.