| DrinkPink a întrebat:

Am o problema: prietenul meu nu mai e cum era inainte, adica e putin mai distant, iese pe afara fara mine, nu mai e asa de tandru cum era acum cateva luni...nu stiu de ce. As putea spune ca se poarta frumos cu mine, dar isi petrece mai mult timp cu cilalti prieteni.Cateodata se poarta ca si cum n-am fi impreuna, eu il iubesc enorm si nu as vrea sa se intamle ceva rau nici cu el nici cu relatia noastra.Imi puteti spune cateva sfaturi sai opinii, pareri, sau cauze? Multumesc mult, FUNDA!

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Iti pot da un sfat.Stii ca la un moment dat datorita monotoniei intr-un cuplu, unul din parteneri se distanteaza, dar celalalt trebuie sa sesizeze acest lucru si sa ia atitudine. Ia-l intr-o seara frumos si spune-i ca vrei sa vb serios cu el. Spune-i ca ai obserat aceasta distantare si ca te deranjeaza. Intreaba-l ce il determina sa se comporte asa, daca i se pare ca s-a schimbat ceva intre voi. Apoi poti sa faci asa: roaga-l sa-ti spuna fara suparare ce il deranjeaza la tine, dupa care sa faceti invers. Si asa iti vei da seama ce aveti de reparat, tu sau el. Curaj! Comunicarea este solutia. Spun asta din experienta. Dar inca ceva: macar o data sau de 2 ori pe luna lasa-i o noapte si cu baietii, caci ei au nevoie si de asa ceva.

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Ar trebui sa vb cu el deschis, ii zici ca tu simti ca el e mai distant si ca nu vrei sa il pierzi, poate el s-a saturat de tine, e tipul de baiat care se satura repede de fete.
SPer ca te-am ajutat. Funda? PLzzzzzzzzzzzzzzzzz

| answer a răspuns:

Singurii care puteti gasi cateva solutii pentru voi sunteti tot voi; deci ia-l de-o parte si vorbiti deschis, fara ocolisuri; sa nu-ti fie frica sa atingi subiecte despre care crezi ca s-ar putea sa duca la sfarsitul relatiei; pana la urma asa e viata; un sfarsit de relatie nu e un capat de drum, ci un nou inceput; daca dupa discutiile pe care le veti avea ajungeti la concluzia ca relatia nu mai poate continua, atunci resemneaza-te si mergi mai departe! Insa analizeaza motivele din cauza carora v-ati despartit si incearca sa trangio invatamintele!

| shadow72 a răspuns:

Dai oleaca de pasarica si vb dupa aia

| ColorfulBubbleGum a răspuns:

Nu o sa-ti dau un raspuns kilometric ci simplu:incearca sa te comporti ca si el.Cand va vedea cum este, va incepe sa fie dulce din nou.Asta in cazul in care chiar tine la tine.

| Frumushica96 a răspuns:

Poi poate mai vrea si el sa petreaca timp cu baietii doar sti orice baiat vrea asta. Daca iese cu baietii fara tine nu inseamna ca nu te iubeste sau ce te insala doar ca uneori isi mai doreste si el sa fie singur.Intreaba-l fata in fata daca mai simte ceva pentru tine pentru ca daca nu mai simte nu mai are nici un rost sa mai stai cu el asa ca roagal sa iti spuna sincer ce simte pentru tine fara atatea ocoluri.Imi pare rau dar asta este cea mai buna solutie iti tin pumnii si sper sa fiti in continuare impreuna multi pupicikiss

| xXxMeLexyxXx a răspuns:

Asa sant majoritatea baietilor primele luni sunt atenti cu tine e flacara aia care dupa cateva luni se cam stinge nu ai ce face spune-i asta si dupa de acolo trebuie sa iti ti pumni ca o sa te vrea inapoi daca nu i zici si intrunfel nu il certi il vei pierde iti zic sincer fa.o cearta spune-i ca il iubesti mult ca noaptea din cauza lui nu poti sa dormi pentru ca te gandesti la el spune-i ca vrei sa mai stati doar voi doi singuri sa aiba mai multa grija de tine si intrebal unde au disparut cavaleri de pe vremuri ca va incerca sa se schimbe daca intr-adevar tine la tine iti zic eu am trecut prin aceiasi situattie o sa il pierzi daca nu faci asta nu fa aceiasi greseala ca si mine o sa suferi mult iti zic eu