| Lexiiii a întrebat:

Am o problema si am nevoie de un sfat. Am fost in decembrie cu un baiat A. Am fost aproape 2 luni. Atunci sa bagat intre noi fosta lui prietena. Ei 2aveau o relatie la distanta. Se vedeau la tara la el, unde sta ea si ea. Se vedeau in vacanta de vara.
Bun, dupa ce ne-am despartit nu am mai vorbit. pana acum o luna. Cand am inceput sa vorbim ca inainte. Ne sarutam, stateam amn2. Numai ca nueram impreuna. Tin sa mentionez ca el nu era in timpul respectiv cu tipa aia.
El a plecat acum 3 zile la tara. De atunci am vorbit mereu la telefon. azi insa cred ca sa vazut cu ea. Nu am vorbit decat de dimineata la telefon.
Un prieten la sunat si ia zis ca e la ea. Prietenul asta nu ma suporta si ma gandesc ca poate a facut intentionat. Nu pot sa ii zic nimic sau sa ii cer explicati ca nu suntem impreuna.
Aici este problema ce sa fac? Vara e lunga si el o sa se intoarca cand se termina. Ce fac?

4 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Daca el a "migrat" oricum intre tine si alta, inseamna ca n-are rost sa te chinui pe tema lui. Mai devreme sau mai tarziu va face la fel. De ce nu gasesti un tip cu care sa ai o relatie pe bune si care sa nu umble dupa toate pitipoancele? Unul matur, nu un copil care habar n-are ce-s alea relatii. Zic si eu...

| JustDeedee a răspuns:

Complicata situatia... Nu trebuie sa-i dai explicatii,vorbeste cu el ca intre prieteni. Intreaba-l cum e pe la tara,daca nu ar vrea sa vii si tu acolo,daca a cunoscut pe cineva interesant sau a revazut pe cineva drag, iar prin intrebarilea acestea poti ajunge sa-l intrebi daca tipa respectiva a trecut pe acolo. In schimb de prietenul de care ai zis, tot ce-i posibil sa-ti fi spus ca e la ea doar pentru faptul ca nu te prea suporta. Oricum, cel mai bine e sa vorbesti cu el despre situatia asta chiar daca ti-e jena... Si mai sunt si alti baieti, draga mea.

| sofisis a răspuns:

Si problema ta cam care e?
Ti-e frica sa nu-i lezezi sentimentele baiatului sau ce?
In locul tau il sunam si ii spuneam : ma bucur ca te simti bine la tara, voiam doar sa te anunt ca din acest moment sunt indisponibila pentru tine irevocabil si pe termen nelimitat. Sa ai o viata frumoasa. Pa-pa.
Si punct. Nu ii mai raspundeam pe nicaieri, nu mai vorbeam cu el, nu nimic.
Dar nah, nu toate persoanele sunt dintr-o bucata.
Nu faci decat sa iti pierzi timpul cu el si sa suferi aiurea. El are toate beneficiile. Are pe una care sa ii tina de urat cat nu e vacanta si in vacanta are ocazia sa mai schimbe peisajul si persoana. E situatia ideala pentru orice mascul.
Daca esti fraiera si ai atat de putin respect de sine, o sa il suni, o sa ii reprosezi (ca nu o sa te poti abtine), o sa iti indruge 2-3 vorbe ca sa te ameteasca, tu o sa-l crezi, o sa vina acasa, o sa continuati sa va luati in brate si sa va sarutati (fara sa fiti impreuna), dupa care iar o sa vina vara...

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Pai ce e asa greu de inteles. A plecat la cealalta tipa. Pe tine te-a folosit si-a pierdut timpul. Desi nu e bine ce a facut se pare ca cealalta fata primeaza in inima lui.