| userPoWer a întrebat:

Buna seara TPU. Am ajuns intr-o situatie naspa rau de tot si am nevoie si de sfatul altora care probabil au trecut prin ce trec eu.Acum ceva timp, am stat dupa o fata 1 luna pana ea sa hotarat daca sa fie impreuna cu mine[Dar in acest timp noi ne imbratisam si ne sarutam]. Am avut rabdare de canibal ca sa spun asa, si pe timpul acelei vacante de 3 saptamani am reusit sa decidem ca suntem impreuna.Am reusit sa stam 2 saptamani impreuna pentru ca eu eram in oras, ea s-a mutat la casa la tara, si nu am reusit sa ne vedem deloc. Tipa 1 invata in clasa care este langa a mea.Si o vad in fiecare zi.Se pare ca distanta a reusit sa ma faca sa numai tin asa de mult la ea., si intr-o seara am fost la un concert si am cunoscut tipa 2. Id, am vorbit cu ea etc etc. Si cam prin saptamana 2 m-am despartit de ea. Tipa 1[are 15 ani] Umbla cu baieti mai mari, de fiecare cand o sunam auzeam voci de baieti in jurul ei si odata am auzit " inchidei odata si dal in p***a mea de prost" si la scurt timp a gasit o scuza si mi-a inchis.Am tinut legatura cu tipa 2 [are 14 ani], si am ajuns amn2 la o petrecere a unui amic, si am dormit amandoi peste noapte[aici am avut si momente de amor. etc etc dar nimic mai mult.]. Dupa ce m-am despartit de tipa 1 la care am tinut si am iubit-o enorm, practic m-am aruncat cu botul inainte si am turnat tot, a doua zi m-am combinat cu tipa 2 ca simteam nevoie sa fiu si eu luat in brate, aveam nevoie de consolare. I-am spus de acest lucru tipei 1, iar ea zice ca tot eu am gresit, ca ea nu a cautat alinare ca mine. In acea zi, a venit in oras, si m-a sunat sa-mi spuna ca pleaca [Dupa ce imi spune in vacanta ca ii e dor de mine ca ma vrea in bratele ei]-spuneti si voi straight face. Inainte sa ii spun de tipa 2, tipa 1 mi-a cerut inapoi dragostea, iubirea dar nu am putut sa i-o ofer, eu fiind impreuna cu tipa 2. Dupa ce a inceput scoala, am vazut-o pe tipa 1, se pare ca acea vorba "ochii care se vad se uita" a fost corecta. dar si cand se revad.Ma despartisem de tipa 2 si ea a suferit mult, si ne-am intalnit intr-o zi si m-am hotarat sa ii acord o a doua sansa. Acum tipa 1 vrea sa ma ierte, se gandeste sami acorde a doua sansa[Pentru ce femeie ca nu te-am inselat] straight face. Si sincer sa fiu, am inceput sa tin la tipa 2, si acum nu stiu ce sa aleg, pur si simplu nu stiu. Am incercat sa fiu acel baiat rau pe care il doare undeva de tot si toate, dar nu am reusit. Amandoua fetele au fite si caracterul ridicat, dar tipa 2 stie cand sa lase garda jos, si prin simplul fapt ca mi-a spus ca ma vrea inapoi langa ea, pentru ca a recunoscut asta, i-am dat a doua sansa. Acum, nu stiu ce sa aleg...si le iubesc pe amn2, dar nu stiu. Cu tipa 2, am facut amor, o ating mereu, o excit, o sarut, am dezbracat-o. Cu tipa 1, nu as putea face asa ceva...nu ma lasa caracterul. Va rog, putin ajutor in aceasta long story? Fara panarama gen scrie o carte. Si scuzati faza cu tipa 1 si 2, dar asa mi-a fost mai usor. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Nu stiu cum sa fiu mai concis, asa ca hai sa zic asa: cu tipa 1 ii Luceafarul, cu tipa 2 ii Ioan: Chemarea Dragostei. Sper ca ai priceput ce am vrut sa zic.
Si mai este o vorba din batrani: "nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard". Sa fie clar, vrabia ii tipa 2, cioara ii tipa 1.
Si chiar asa, daca nu te lasa caracterul sa o..., de ce iti faci iluzii ca vei ajunge sa fi cu ea?
Te imbeti cu apa chioara, zau asa.
Inca un lucru: RUSINE! Sa-ti bati asa joc de o fata, care ti s-o dat toata, inseamna ca nu ti de loc la ea, pacat, eu in locul ei nu m-as mai apropia la 100 m de tine. Si inca ceva: boule!
Scuze, m-am cam infierbantat. laughing

| userPoWer explică (pentru Zenithf):

Multumesc mult ca m-ai adus la realitate cum s-ar spune.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca prima era ok,nu aparea a doua.
Ramai cu a doua,dar ai grija cu dezbracatul ala sa n-o nenorocesti.
Pe prima,scoate-o din minte,delete, remove, las-o in lumea ei stranie si ciudata!
Bafta!

| AlinaaAli a răspuns:

Clar,tipa 2!
daca p prima a durut-o in fund de tine candva, las-o in lumea ei!

| Bogdan1o a răspuns:

Am incercat sa inteleg situatia.
sfatul meu e sa alegi tipa 2,
ai spus la un moment dat ca ai avut momente de amor cu tipa 2, tereferi la sex sau doar saruturi si magaieri?
oricu,. tipa 2 pare mai ok...iti urez bafta

| userPoWer explică (pentru Bogdan1o):

Nu sex. Mangaieri, atingeri, am dezbracat-o ...etc

| Raluucaa1229 a răspuns:

Daca tipa 1 e fitoasa alea alea.las-o si chair daca nu o sa fie ceva f serios cu tipa 2. sunt fete foarte multe.batting eyelashes.so go on! :*bafta

| parazitu007 a răspuns:

Ramai cu tipa 2 cocos happy macar ai garantia ca e ceva serios

| userPoWer explică (pentru parazitu007):

Multumesc mult de raspuns, la asta ma gandeam si eu... Dar sa mai asteptam si alte sfaturi. big grin

| matzagyuly a răspuns:

Pai eu spun sa o alegi p a2a fata.iar daca nici asa nu o sa mearga, gasesteti-o pe a 3a, prima fata e clar ca nu stie ce vrea asa ca te indemn sa renunti la ea

| userPoWer explică (pentru matzagyuly):

Multumesc mult. Voi mai astepta si alte raspunsuri, si maine voi vedea. Va multumesc mult. Voi da funda la cel mai bun raspuns.