| Shaya a întrebat:

Am o problema si sper ca ma puteti ajuta voisad! Prietenul meu sustine ca tine foarte mult la mine dar am incercat sa il fac gelos sa vad daca zice adevarul.Nu am reusit si nu reusesc! I-am vorbit despre alti baieti, m-a vazut cu prietenii dar nimic insa el ma face geloasa cu diferite lucruri cum ar fi a pus la status la messbig grinnD vb cu Shaya, pentru cineva din Iasi si l-am intrebat pentru cine e status si a spus ca pentru fosta lui prietena, sau imi zice ca iese in oras cu fetele si baietii. L-am intrebat daca nu a fost niciodata gelos de cand e cu mine si a zis ca nu pentru ca are increde in mine.Nu stiu ce sa cred, adica, tine cu adevarat la mine sau se joaca cu sentimentele mele?
Va rog daca ma puteti ajuta pentru ca eu nu pot sa imi dau seama...Multumesc!
Aaa da uitam si cum pot sa il fac gelos(sau sa incerc sa il fac) fara sa ma dau la alti baieti?:*

Răspuns Câştigător
| irina_5692 a răspuns:

Buna! Din cate am inteles din cele scrise de tine tu nu esti sigura ca el te iubeste. Ai incercat sa il faci gelos dar el nu a cedat.
Iubirea fata de o alta persoana inseamna incredere si totodata incredere reciproca DINTRE DOUA PERSOANE.
Se poate ca el sa fie mai matur si sa inteleaga jocurile pe care tu le-ai aplicat pentru a-l face gelos si drept rasplata acum el incearca sa te faca pe tine geloasa dar o face intr-un fel in care tu sa nu iti dai seama ca el este gelos poate ca nu vrea sa recunoasca ca este gelos. Acesta ar fi o idee.
O alta idee ar fi acesta :
El are incredere in tine, te iubeste! Si de aceea nu si-a dat seama de faptul ca tu incercai sa il faci sa fie gelos.
Oricum nu trebuie sa iti faci griji nu te mai gandi la acest lucru si bucurate de el!winking
Bafta! si probabil ca face acele lucruri pentru a te face geloasa.

4 răspunsuri:
| Takocska a răspuns:

Uite nu stiu pornind de la mine eu nu as gelos deloc prietena mea e geloasa rau de tot poate sa fie geloasa pe aproape tot si pe un simplu cuvanthappy. Da eu nu as poate sa faca orice nu as a incercat absolut tot da am zis la ea ca daca se da la un baiat sa uita de mine si atunci a dat seama ca tin la ea. nu stiu ce sa zic ca joaca sau nu eu stiu ca eu nu as si fiecare om e diferit in sensul ila ca poate el nu ii de genu sa fie geloshappy

| BAIATUL a răspuns:

Pai daca el iti spune ca tine mult la tine nu trebuie sa il faci gelos chiar daca te-a vazut sarutandu-l pe altul sau mai stiu eu ce si nu a zis nimic nu inseamna ca in sufletul lui nu s-a simtit tradat dar exista si posibilitatea sa te minta cand spune ca tine la tine de asta numai tu iti poti da seama.winking

| flaviii07 a răspuns:

De ce sa-l faci geloShappy?laughing

| deeady a răspuns:

Dupa parerea mea voi inca nu aveti o relatie serioasa iar el este destul de matur.Vazandu-te in preajma atator baietii in loc sa.i provoci gelozie i-ai putea da impresia de fata usoara(chiar daca nu esti) si sa te trateze k atare.Iesi cu prietenele tale fa ce face si el dar arata-i k ceea ce vrei tu este o relatie serioasa. Vorbete deschis cu el in loc sa faci lucruri care lasa loc de interpretari. Spune.i sa te ia si pe tine la o intalnire cu prietenii lui fi relaxata si totul va veni de la sine daca te iubeste.Bafta:*