| Andreeea99 a întrebat:

Bună! Am o problemă și vreau sa va întreb și pe voi.
În luna iunie am făcut sex neprotejat, fără ejaculare înăuntru cu iubitul meu.
De pe 10 iulie sunt plecată la munca în străinătate și lucrez de luni pana sâmbătă și nu am mai întreținut raporturi sexuale de atunci.
În luna iulie mi-a întârziat menstruația 2 zile, mi-a venit pe 12 iulie, dar a fost normală ca și pana acum.
Luna asta trebuia sa îmi vină pe 9 și a întârziat 4 zile deja. Menționez ca am un ciclu regulat cu 1-2 zile plus-minus.
Am auzit de menstruație peste sarcina și de asta îmi fac griji.
Test de sarcină nu pot sa fac ca efectiv nu am cum sa ajung la farmacie și aici stau cu ai mei și nu as vrea sa le zic.
Mă puteți ajuta cu lămurire? Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista menstruatie peste sarcina, asta este fabulatia celor nestiutoare.
Iar in ce te privesc intarzierile de 2 si 4 zile, se pare ca-i vorba de ciclu neregulat, de care este bine sa tii cont pe viitor si sa folositi prezervativ, ca sa te protejezi.

| Andreeea99 explică (pentru Violleta2022):

Am vorbit cu un medic de familie și a zis ca exista menstruație peste sarcină.
A fost regulat cam de când ma știu, cu 1-2 zile doar de întârziere

| CIaudiu a răspuns:

Nu esti insarcinata, punct!

| vasile2222 a răspuns:

Faci cumva sa ajungi la farmacie - nu stiu in afara, dar la noi sunt si prin magazine gen auchan, mega etc.