| Andreeea99 a întrebat:

Bună! Am o problemă și vreau sa va întreb și pe voi.
În luna iunie am făcut sex neprotejat, fără ejaculare înăuntru cu iubitul meu.
De pe 10 iulie sunt plecată la munca în străinătate și lucrez de luni pana sâmbătă și nu am mai întreținut raporturi sexuale de atunci.
În luna iulie mi-a întârziat menstruația 2 zile, mi-a venit pe 12 iulie, dar a fost normală ca și pana acum.
Luna asta trebuia sa îmi vină pe 9 și a întârziat 7 zile deja. Menționez ca am un ciclu regulat cu 1-2 zile plus-minus.
Am auzit de menstruație peste sarcina și de asta îmi fac griji.
Test de sarcină nu pot sa fac ca efectiv nu am cum sa ajung la farmacie și aici stau cu ai mei și nu as vrea sa le zic.
Mă puteți ajuta cu lămurire? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuii sa le spui parintilor sa-ti cumpere ei un tester de sarcina, daca tu nu poti, fiindca de-i vorba sa fii insarcinata, din iunie pana acum ar trebui sa ai 6-8 saptamani de sarcina, cel putin.

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu înțeleg. De ce ai relații intime dacă habar n-ai de cele mai elementare lucruri?
Pe scurt, menstruația vine peste sarcină doar în situații excepționale. Deci nu ești însărcinată.

| Andreeea99 explică (pentru Niciunnumedeutilizator):

Și atunci dacă asta e o situație excepțională?

| Niciunnumedeutilizator a răspuns (pentru Andreeea99):

Slabe șanse. Există doar câteva cazuri de presă, atât.

| Anonim5695 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fi ramas gravida. Ti a venit ciclu luna trecuta plus ca ai spus ca a fost fara ejaculare. Stai linistita. Protejeaza te

| Andreeea99 explică (pentru Anonim5695):

Am auzit fete care ziceau ca au rămas fără sa ejaculeze înăuntru. Asta ma sperie cel mai tare...

| Anonim5695 a răspuns (pentru Andreeea99):

Nu te speria degeaba